Stavebné postupy

1. Ako založiť rohy muriva?

Pre presné a rýchle vymurovanie celej hrubej stavby je nevyhnutné osadiť rohovú tvárnicu v každom rohu budovy. Kľúčovou podmienkou pre bezchybné založenie muriva je správne osadenie tvárnice v najvyššom bode základu. Všetky potrebné materiály pre vymurovanie hrubej stavby nájdete na našej stránke.

2. Ako vystužiť namáhané murivo pod okenným otvorom? 

Ak sú otvory v stene širšie ako 1,5 m, odporúča sa v predposlednom rade tvárnic pod otvorom umiestniť betónovú výstuž. Vkladaním výstuže, najlepšie v podobe prútu z profilovanej ocele, zachytíte priečne sily v oblasti sústredeného zaťaženia. Viac informácií o oceľových prvkoch, ktoré môžu byť použité na tento účel, nájdete na našej stránke a v našich predajniach.

 

3. Ako napojiť nosné steny na obvodové murivo?

Ak napojíte nosnú stenu na obvodovú stenu, vytvoríte plnú väzbu medzi nimi. Presnosť osadenia tvárnic by mala byť korigovaná poklepaním gumovým kladivom. Správne zarovnanie tvárnic by mala byť kontrolovaná pomocou vodováhy, ako horizontálne, tak aj vertikálne. Všetko potrebné náradie na tento účel je k dispozícii v našom eshope alebo v predajni.

 

4. Ako uložiť nosné preklady?

Ak použijete preklady Ytong, môžete najjednoduchšie uzavrieť otvory a minimalizovať tepelné mosty, čím zjednotíte podklad pre povrchové úpravy. Pred umiestnením nosného prekladu nad otvor by ste mali skontrolovať rovinnosť a výšku ložných plôch. Minimálna dĺžka, na ktorej by mal byť preklad usadený, závisí od typu použitého prekladu. Všetky informácie, ktoré potrebujete o hrubej stavbe, sú k dispozícii na našej webovej stránke.

 

5. Ako položiť U profil na stenu nad otvorom?

U profil a YQ U profil sú vhodné ako stratené debnenie pre vytvorenie železobetónových prekladov. Je dôležité mať minimálne uloženie na stene dĺžky 250 mm. Navrhovanú výstuž vložte do jadra profilu a potom ju zabetónujte. Myslite na to, že preklady sú nosné až po vyzretí betónu. Všetko, čo potrebujete na správne položenie U profilov, nájdete na tu.

 

6. Ako zmontovať systémové stropy?

Systémový strop Ytong umožňuje jednoduchú a rýchlu montáž. Nosníky zo železobetónu sa rozmiestnia podľa plánu kladenia a na ne sa položia pórobetónové stropné vložky, ktoré si môžete vybrať zo systému Ytong Ekonom alebo Ytong Klasik. Ak potrebujete pomoc s výberom správneho typu stropu, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme.

 

7. Ako osadiť vencové tvárnice?

Vencové tvárnice sú používané ako vonkajšie debnenie na stuženie obvodových vencov a stropov, s cieľom dosiahnuť optimálnu izoláciu. Pri ich inštalácii je dôležité použiť Ytong murovaciu maltu a pozornosť venovať plošnému vyplneniu celých škár. V našom sortimente nájdete všetko, čo budete potrebovať.

 

8. Ako murovať vnútorné priečky?

Nenosné priečky slúžia na oddelenie vnútorných priestorov v budovách. Ak sú priečky malých rozmerov a do výšky 2,5 m, používajú sa tvárnice s hrúbkou 75 mm, pretože nie sú zaťažené vodorovnými silami. Na druhej strane, pre nenosné vnútorné steny a deliace priečky sa používajú tvárnice s hrúbkou 100 mm a viac. Ak hľadáte spôsob, ako zaručiť vysokú presnosť pri murárskej práci, na našej webovej stránke nájdete všetko potrebné.

 

9. Ako na rýchlu výstavbu schodiska?

Máte problém s realizáciou schodiska? Montáž schodov Ytong je prekvapivo jednoduchá. Naše schodové stupne sú vyrobené presne na mieru, takže môžete ľahko zrealizovať aj atypické projekty. Výhodou je, že schodisko je okamžite použiteľné. Využite naše služby a urobte si nákup ešte jednoduchší.

 

10. Ako na skryté debnenie pomocou pilierových tvárnic?

Pilierové tvárnice sú vhodné na použitie na viacerých miestach stavby. Môžu byť využité na zosilnenie obvodových stien a pri murovaní nadmurovky podkrovia pomáhajú minimalizovať silové účinky od krovu. Okrem toho môžu byť použité na vedenie inštalácií kanalizácie a vzduchotechniky, čím sa minimalizuje potreba vytvárania otvorov. Navštívte našu stránku, záložku akciový leták, v ktorej každý mesiac prinášame skvelé zľavy.

 

11. Ako pracovať s tvárnicami Ytong?

Znížte čas potrebný na opracovanie tvárnic Ytong až o 40%. V našom videu sa dozviete, ako jednoducho vykonávať rezanie, vŕtanie drážok a vytváranie otvorov pre zásuvky. Opracovanie tvárnic je tak jednoduché, že to dokáže každý. Rezaním si ľahko upravíte tvárnicu na požadovanú veľkosť a navyše tak minimalizujete množstvo odpadu. Navštívte náš eshop, ktorý vám ušetrí čas aj pri hľadaní náradia.

 

12. Ako vytvoriť vonkajšiu omietku stavby?

Pri nanášaní omietky je dôležité, aby bol podklad čistý, suchý a nemusel byť ďalej upravovaný. Na nanášanie omietky použite zubovú stierku so zubom o veľkosti 10x10 mm. Prekrytie výstužnej tkaniny - perlinky musí byť minimálne 10 cm. Omietku je potrebné nechať zrieť po dobu 5 až 7 dní, než môžete aplikovať finálnu vrstvu. V našej akciovej ponuke Vám každý mesiac prinášame zľavnené produkty, z ktorých si môžete vyberať.

 

13. Ako na vnútorné zateplenie s Ytong Multipor?

Ytong Multipor je ideálnym riešením pre situácie, kde nie je možné zatepliť zvonku. Jeho tepelnoizolačné vlastnosti umožňujú vnútorné zateplenie, ktoré výrazne znižuje tepelné straty a zároveň vám pomôže ušetriť na nákladoch za energie. Okrem toho sa Ytong Multipor vyznačuje jednoduchou opracovateľnosťou a dlhou životnosťou. Vďaka tomuto materiálu bude vaše bývanie nielen úsporné, ale aj zdravé. Navyše, na našom blogu nájdete rôzne zaujímavé témy a novinky zo sveta stavebných materiálov.

 

14. Ako zmontovať konštrukciu strechy?

Ytong Komfort strecha je navrhnutá s jednoduchou montážou, ktorú môžete realizovať sami. Je tvorená masívnymi prefabrikovanými železobetónovými nosníkmi a vložkami, ktoré sú ľahko inštalovateľné. Praktické video vám ukáže, ako strešný systém Ytong Komfort môžete položiť s minimálnym úsilím. V našich stavebninách si môžete zakúpiť všetky potrebné nástroje a sušené zmesi pre realizáciu svojho projektu. Pozrite si naše ďalšie produkty a služby, aby ste mohli efektívne realizovať svoju stavbu.

 

15. Ako namontovať žalúziový kastlík?

Ytong žalúziový kastlík predstavuje ideálne riešenie pre väčšinu vonkajších žalúzií dostupných na trhu. Jeho montáž je rýchla a jednoduchá, pričom návod na montáž Vám umožní to, že takúto montáž zvládnete sami bez akýchkoľvek problémov. Ytong žalúziový kastlík je dostupný v štandardnej dĺžke, avšak môžete ho jednoducho upraviť na požadovanú veľkosť priamo na stavbe. Ak hľadáte možnosti, ako umiestniť kastlík nad Vaše okno, pozrite si naše rôzne spôsoby umiestnenia. Okrem toho si môžete z našej širokej ponuky vybrať ten správny pre Vás a my Vám ho radi doručíme až k Vám domov.

 

16. Ako správne čítať kladačské plány?

Pred začatím pokládky stropu je dôležité dôkladne preskúmať plány pre pokladanie nosníkov a vkladaných prvkov. Odborníci z Ytongu vám poskytnú tieto plány zdarma ku každému objednanému stropu. Plány obsahujú podrobné zobrazenie usporiadania nosníkov a vložiek medzi nimi. Okrem toho nájdete aj výpočet potrebného množstva betónu, schému podpôr, výkresy, výstuže vo venci a schému prepojenia jednotlivých prvkov. Pre lepšiu orientáciu sú všetky prvky stavby farebne označené a ich označenie sa nachádza v legende. Ak budete potrebovať pomoc, náš personál Vám s radosťou bude k dispozícii.

 

17. Ako na stavanie obvodového nosného muriva?

Pred začatím murovania nosného muriva z Ytong tvárnic, použite tepelnoizolačnú zakladaciu maltu Ytong, ktorú nanášajte v hrúbke minimálne 20 mm. Je dôležité prispôsobiť hrúbku zakladacej malty nerovnostiam základovej dosky. Na murovanie tvárnic sa odporúča použiť Ytong murovaciu maltu a v prípade teplôt od 0 do 10 °C, je možné použiť Ytong/Silka murovaciu maltu zimnú. Nepremeškajte naše pravidelné akcie, v ktorých ponúkame zaujímavé zľavy na naše výrobky.

 

18. Ako nanášať vnútornú omietku?

S použitím vnútornej omietky Ytong môžete zabezpečiť lepšiu tepelnoizolačnú účinnosť vašej steny. Omietka sa dá naniesť v jednej vrstve alebo sa môže použiť ako základ pre viacvrstvový systém. Správnym postupom aplikácie sa dá dosiahnuť hladká stena bez prasklín.  Nezmeškajte príležitosti využiť naše akcie, v ktorých Vám ponúkame zľavy každý mesiac. Ak máte nejaké otázky, môžete nás kontaktovať alebo navštíviť naše stavebné centrum.

 

19. Stenové panely Ytong SWE – rýchla a efektívna výstavba

Ytong predstavuje nové stenové SWE panely, ktoré sú efektívnou alternatívou k tradičnej výstavbe, a to nielen pokiaľ ide o náklady, ale aj o čas a námahu. Výstavba sa skracuje, a tým pádom klesajú aj náklady. Všetko potrebné k vašej stavbe nájdete na našej webovej stránke, a v prípade akýchkoľvek otázok, sme tu pre Vás s odbornou radou. Radi Vám pomôžeme s výstavbou alebo renováciou Vášho nového domova.

Ytong