Blog

                      

Poďme kotviť s Fischerom

Výkonnosť, univerzálnosť, všestrannosť to všetko vystihuje produkty Fischer, ktoré snáď už každý z nás pozná. V našej predajni PIL-STAV nájdete naozaj širokú škálu týchto produktov, bez ktorých sa nezaobídu murári, kúrenári, elektrikári a mnohé ďalšie profesie, ba ani domáci majstri, či majsterky. Odborníci vedia, že hovoríme o kvalite a o produktoch, ktoré sa častokrát prešmyknú pomedzi prsty, avšak bez nich by sme mnohé práce nevedeli ukončiť.

PIL-STAV Letná súťaž

Zapojte sa do našej letnej PIL-STAV súťaže! Ak ste realizovali, alebo realizujete nejaký projekt vždy sa Vám zíde stavebný materiál, alebo ručné náradie. Všetko potrebné na tento účel nájdete v našom akciovom letáku www.pilstav.sk/akcie

Výhody nákupu na e-shope

Rýchla doba vyžaduje rýchlu schopnosť adaptácie. To je dôvod, prečo sme preniesli predajňu stavebnín do online sveta. Leto 2021 bude pre nás navždy významným míľnikom, nakoľko sme sa pripojili k vizualite aliancie ASAS a následne spustili vlastný e-shop, ktorého výhody opíšeme v tomto článku.

Potrebuje vôbec podlaha izoláciu? Izolácia podlahy prispeje k odhlučneniu, tepelnej pohode aj bezpečnosti

Podlahy sú podstatnou súčasťou priestoru, s ktorou ste v bezprostrednom kontakte každý deň. Na ich izolácii sa preto rozhodne neoplatí šetriť. Prečítajte si o benefitoch, ktoré prináša kvalitné zateplenie podláh prízemia aj horných podlaží.

Grantovane skladby šikmých striech  ISOVER

Ako vyzerá kvalitná šikmá strecha odolná voči počasiu, tepelným únikom aj požiaru? Certifikované systémové skladby šikmých striech vám pomôžu zorientovať sa Mať strechu nad hlavou je jednou zo základných životných istôt. Ako ale vieme, že je strecha naozaj kvalitná a bezpečná? Ak plánujete výstavbu domu alebo svoju strechu nad hlavou rekonštruujete, určite sa vám bude hodiť získať prehľad v systémových skladbách šikmých striech.

Zelené strechy sú budúcnosť. Aké sú hlavné výhody vegetačnej strechy pre obyvateľov domu aj životné prostredie?

Vegetačné strechy nie sú žiadnym módnym výstrelkom ani riešením iba pre ekologických nadšencov. Strechy, ktoré sú zároveň domovom rôznych druhov rastlín sú v súčasnej dobe klimatických zmien preferovanou voľbou, vďaka množstvu výhod.

Izolácia striekanou penou - rýchle riešenie, ktoré sa nemusí vyplatiť

Ak uvažujete nad izoláciou strechy, pravdepodobne ste už začali s prieskumom vhodných materiálov. Na prvý pohľad pohodlným a aj finančne výhodným riešením je striekaná pena. Cech strechárov však upozorňuje, že izolácia zo striekanej peny vám v konečnom dôsledku môže projekt nielen predražiť, ale aj ohroziť bezpečnosť celej stavby.

VISAGE – rada omietok a farieb inšpirovaných prírodou

Súčasné architektonické trendy velia používať na fasádu prírodné materiály, často minimálne vo forme doplnkov. Pokiaľ ale architekt kombinuje omietku a obklad – či už drevený, kamenný alebo aj z lícových tehiel, nie je jednoduché navrhnúť a predovšetkým vykonať detaily prechodov, nehľadiac na kombináciu dvoch charakterovo úplne odlišných skladieb fasády. Preto je tu VISAGE, omietky a farby inšpirované prírodou, ktorých portfólio sa rozšírilo o nové farby a textúry.

Zdravé, teplé, prírodné. Aj takéto môže byť bývanie s Ytongom

Chystáte sa túto sezónu stavať, no ešte stále vám vŕta v hlave výber vhodného materiálu na hrubú stavbu? Keď túžite čo najviac ušetriť za vykurovanie alebo mať zdravý dom bez vlhkosti aj plesní a zároveň ušetriť čas či energiu pri výstavbe, rozhodnite sa pre Ytong. Čo ďalej vám tento biely materiál dožičí?

Zatepľujete strechu? Aby ste sa vyhli vlhkým stenám a plesniam, dajte si záležať na aplikácii parozábrany

Vlhké mapy na stenách, popraskaná omietka alebo nebezpečná pleseň sú najčastejšími znakmi nezvládnutého zateplenia. Ak chcete predísť problémom a opakovanému zatepleniu už po niekoľkých rokoch, buďte dôkladní vo výbere a aplikácii parozábrany. Povieme vám, akých chýb s vážnymi dôsledkami sa môžete dopustiť aj ako im zabrániť.

Za únikmi tepla môže byť aj zle zaizolovaná podlaha povaly. Prečítajte si, akých chýb sa nedopustiť pri zatepľovaní podlahy v podkroví

Možno do podkrovia svojho domu zavítate len veľmi sporadicky a nad jeho zobytnením vôbec neuvažujete. Ak však chcete mať doma príjemnú klímu a obmedziť úniky tepla, určite by ste mali uvažovať o zateplení nielen strechy, ale aj podlahy nevykurovaného podkrovia. Pokiaľ budete dopredu vedieť o najčastejších chybách izolácie podlahy povaly, projekt vám pôjde od ruky.

Vyzbrojte fasádu samočistiacim a ochranným štítom s názvom Ceresit CT 174

Neodmysliteľnou súčasťou domu je fasáda, teda jeho zovňajšok. Nielenže formuje charakter, pričom je akýmsi výtvarným prvkom, ale musí spĺňať aj stanovené technické parametre. Výberu materiálov i farieb by ste tak mali venovať náležitú pozornosť.

Viete, aké základné chyby môžete urobiť pri izolácii šikmej strechy?

Ak ste zručným domácim majstrom, zateplenie šikmej strechy nemusí byť nič, čo by ste nezvládli. Aj tí najskúsenejší sa však môžu dopustiť chýb, ktoré kvalitu rekonštrukcie trvalo ovplyvnia. Akých? Ukážeme vám najčastejšie pochybenia a tiež vysvetlíme, ako im predísť.

Stena, ktorá unesie všetko? Jedine Habito H!

Plánujete sa čím skôr pustiť do rekonštrukcie interiéru, no ešte naisto neviete, aký materiál použijete? Jeden z najväčších pokrokov zaznamenal sadrokartón, ktorý sa dnes s tým z dôb minulých nedá ani len porovnať. Ktorú značku preferujeme my?

Správnym výberom fasádnej omietky a jej farby môže aj váš dom žiariť naozaj dlho

Leto je tu, čas dovoleniek sa blíži. Množstvo tradičných cestovateľov však tento rok hranice neprekročí. A možno to je tá správna sezóna „dovolenkovať na malte“ a pustiť sa do omietania vonkajšej fasády domu. Keď sa na to už dlhšiu dobu chystáte, je naozaj ten najvhodnejší čas.

Spoznajte najčastejšie chyby pri zatepľovaní fasády

Zateplenie fasády domu môže prinášať finančné úspory a tepelnú pohodu po desiatky rokov. Zatepľovanie je v dnešnej dobe veľmi populárne, no aj napriek tomu ide o pomerne veľký a relatívne nákladný zásah. Nedodržanie technologických postupov alebo nevhodne navrhnuté riešenia očakávaný efekt robia neefektívnym a takisto vám vedia poriadne skomplikovať život. Na čo si dať pozor pred tým, než sa pustíte do zatepľovania fasády?

S tehlami Porotherm neušetríte len pri bývaní, ale aj pri stavaní!

Keď investujete poriadny balík peňazí do výstavby, iste právom očakávate, že dom vydrží po niekoľko generácií a bude sa v ňom príjemne bývať. Výber stavebného materiálu je tak absolútne zásadný a výrazne ovplyvní vlastnosti budúcej stavby. Ak hľadáte energeticky šetrný a tiež výborne ekologický materiál, odporúčame venovať pozornosť tradičnej tehle.

Podkrovie s Isoverom môže byť viac než len skladiskom

Zateplenie podkrovia nemusí byť problém jedine vtedy, keď si dáte pozor na tepelné mosty a dodržíte určité postupy a pravidlá. Aj drobná chyba totiž môže viesť k veľkému maléru a zbytočnému prerábaniu strechy. Preto by sme radi poradili, ako sa pri zatepľovaní podkrovia svojpomocne vyvarovať čo možno najviac chybám.

Nezvládnutú izoláciu podlahy budete počuť aj cítiť. Vyhnite sa najčastejším chybám pri izolácii podláh!

Ak počujete každý krok na poschodí nad vami, pravdepodobne za to môže chýbajúca alebo odfláknutá izolácia podlahy. Prečítajte si, akým chybám sa pri izolácii podláh vyhnúť, aby ste si doma zabezpečili príjemnú akustiku a nebolo počuť ani cupitanie na podpätkoch.

Izoláciu sokla netreba podceňovať. Vyhnite sa týmto chybám, aby ste ochránili základy domu, predišli plesniam a únikom tepla

Na prvý pohľad takmer neviditeľnou, no pre stavbu veľmi podstatnou súčasťou domu je sokel. Viete, ako ho správne zatepliť, aby ste chránili základy stavby, predišli únikom tepla a tvorbe plesní? Vymenujeme vám najčastejšie chyby, ktorých sa pri izolácii sokla môžete dopustiť, ale tiež tipy, ako predísť vážnym nedostatkom.

Izoláciu priečok netreba podceniť. Akých chýb sa vyvarovať, ak nechcete žiť v hluku?

Izolácia vnútorných priečok domov a bytov je dôležitejšia, ako si myslíte. Ak si chcete byť istí, že nebudete počuť televízor, hudbu či každé slovo rozhovoru z vedľajšej miestnosti aj cez zavreté dvere, vyhnite sa nasledovným chybám pri izolácii priečok.

Ekonomické, ekologické, komfortné! Čo tak konečne topiť briketami?

Chladné dni vás ešte nejaký ten mesiac preveria. Aj keď ste sa na túto zimu dôkladne pripravovali, mohlo sa stať, že vám došlo drevo na topenie, resp. vám nestihlo dostatočne vyschnúť. Nekúrte mokrým drevom a pozháňajte si kvalitné drevené brikety! V čom dokážu byť dokonca lepšie ako klasické polená?

Drevo ako materiál budúcnosti. Máte ho na stavbu prichystané?

Drevo je prírodným materiálom, ktorý ešte stále nenašiel konkurenciu. Vďaka svojim vynikajúcim fyzikálnym, mechanickým aj technologickým vlastnostiam sa môže používať v mnohých oblastiach. Nesmierne užitočné dokáže byť na stavbách, kde z neho stavbári dokážu poskladať teplé a bezpečné budovy.

Čo tak prezliecť stenu do nového šatu? Využite tú správnu dekoratívnu omietku

Doba, kedy sme sa dívali na takmer rovnaké tapety, v lepšom prípade hladké, biele steny, je už dávno preč. Dnes sú dekoratívne úpravy interiérov a exteriérov na vysokej úrovni. Výber je dnes naozaj pestrý a čarovať môžete nielen s farbami, leskom, štruktúrou, ale aj textúrou. Výber kvalitného materiálu a správny postup však netreba podceniť.

Ako na vegetačnú strechu? Dobrý návrh a poctivá realizácia predstavuje polovicu úspechu jej správneho fungovania

Jedným z posledných trendov v bývaní a stavebníctve je návrat k prírode. Možno aj preto vegetačné, laicky povedané zelené strechy zažívajú boom. Okrem estetickej stránky a kompenzácie nedostatku zelene v betónových džungliach, disponujú širokým spektrom stavebno-technických benefitov. Od ochrany strechy a priestoru pod ňou pred teplotnými výkyvmi po ochranu proti nadmernému hluku z exteriéru.

 V čom môže pomôcť orientácia vlákna vlny a čo spôsobia nevhodné hmoždinky? Pozrite si najčastejšie chyby v zateplení fasády

Funkčné aj estetické. Zateplenie fasády stavby je rozhodne tou súčasťou projektu, do ktorej sa oplatí investovať čas, peniaze, trpezlivosť a pristúpiť k nej s maximálnou precíznosťou. Vysvetlíme vám, že zateplenie vonkajšej fasády nemusí byť vôbec také náročné, ak si dáte pozor na najčastejšie chyby.

Sociálne siete

Prečítal(a) som si a súhlasím s Ochrana osobných údajov
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazenia webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac