Čistý a zdravý vzduch v domácnosti vďaka sadrokartónovým doskám

V interiéroch strávime 85 % až 90 % nášho času, preto je kvalita vzduchu vo vnútorných priestoroch veľmi dôležitá. Pozitívne ovplyvniť ju môžu aj zvolené konštrukčné riešenia a použité materiály, ktoré sa pri stavbe či rekonštrukcii použijú.

 

 

Doma, v práci, škole, zdravotníckych zariadeniach, nákupných centrách, na vnútorných ihriskách a športoviskách či v iných interiérových priestoroch podľa odborníkov strávime väčšinu svojho dňa. Vzduch v uzavretých priestoroch však môže byť veľmi znečistený, čo môže viesť k mnohým zdravotným problémom a ochoreniam.

 

Jedným zo spôsobom, ako sa postarať o dobrú kvalitu vzduchu vo vlastnej domácnosti, sú aj vhodne zvolené stavebné materiály a riešenia, ktoré dokážu škodliviny vo vzduchu odbúravať.

 

Pozor na škodlivý formaldehyd

Nebezpečnou zložkou, ktorá sa nachádza vo vzduchu v domácnostiach, sú voľne prchavé škodlivé látky, predovšetkým formaldehyd. Ten sa vyskytuje v drevotrieskovom nábytku a podlahách, lepených podlahových krytinách, lepidlách a lakoch na parkety, ale aj v kozmetických prostriedkoch, textíliách, čistiacich prostriedkoch či dokonca detských hračkách. V domácnosti oňho teda vôbec nie je núdza, pravidelne ho počas dňa vdychujeme a nášmu zdraviu to vôbec neprospieva. Formaldehyd dokonca dokáže vyvolávať množstvo zdravotných problémov, ako sú bolesti hlavy, oslabenie imunity či alergie.

 

Bojovať s formaldehydom v domácnosti nie je vždy jednoduché. Veľkou pomocou sú sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air® značky Rigips spoločnosti Saint-Gobain.  Ide o unikátne riešenie, ktoré pôsobí v troch krokoch:  najskôr formaldehyd pohltí a následne ho transformuje na neškodné látky a napokon zabraňuje ich spätnému vylučovaniu. Vďaka tomu dokáže znížiť koncentráciu formaldehydu v miestnosti až o 70 %.

Activ’Air® sa oplatí

Technológia Activ’Air® nie je určená len pre špeciálne priestory, ale je cenovo dostupná pre každého. Na porovnanie: sadrokartónový podhľad s Activ'Air® v izbe s rozlohou 15 m2 vás vyjde len o necelých 15 eur viac, ako pri použití bežných sadrokartónových dosiek. Ďalším benefitom je suchá výstavba, vďaka čomu môžete výstavbu s použitím sadrokartónových dosiek s technológiou Activ'Air® realizovať svojpomocne a s ušetrením vody a predovšetkým času. Obávať sa nemusíte ani životnosti, technológia Activ’Air® si svoje vlastnosti navyše udržiava až 50 rokov a na účinnosti nestráca ani po maľovaní alebo tapetovaní vhodnými materiálmi.

 

Čistý vzduch v domácnosti aj mimo nej

A kde sa oplatí sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air® použiť? Predovšetkým na miestach, kde sa zdržiavate počas dňa aj noci. Spánok tvorí významný podiel každého dňa, preto je dôležité spávať tam, kde je čisté a kvalitné ovzdušie, a najmä vtedy, ak trpíte astmou alebo alergiami. Deti sú na kvalitu vnútorného ovzdušia najcitlivejšie a prirodzene aj vdychujú viac vzduchu, a tak sú viac vystavené škodlivým látkam v ovzduší. Preto určite zvážte použitie priečok s Activ’Air® v detských izbách.

 

Kvalita vzduchu je však dôležitá aj na miestach mimo domácnosti, kde trávime veľa času. Preto je použitie technológie odbúravajúcej formaldehyd aj v kanceláriách, predovšetkým ak ide o novozariadené priestory a rovnako v školách a škôlkach, kde by ovzdušie nemalo pre deti predstavovať nijaké riziko.

 

Nedovoľte, aby vás formaldehyd ohrozoval. Zdravý vzduch v miestach, kde relaxujeme, pracujeme a spíme, je nevyhnutný. Majte na pamäti, že akúkoľvek investíciu do lepšieho a zdravšieho života pocítite dvojnásobne.

 

Navštívte naše PILSTAV predajne alebo eshop a porozhliadnite sa po sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air® . Doprajte vašej domácnosti čistý a zdravý vzduch. 

 

ZDROJE: www.rigips.sk

V interiéroch strávime 85 % až 90 % nášho času, preto je kvalita vzduchu vo vnútorných priestoroch veľmi dôležitá. Pozitívne ovplyvniť ju môžu aj zvolené konštrukčné riešenia a použité materiály, ktoré sa pri stavbe či rekonštrukcii použijú.