Efektívne zateplenie a ochrana konštrukcie

 

Vážení priatelia, Isoveru,

pre efektívne zateplenie a ochranu strešných konštrukcií je nevyhnutné dbať na správne postupy a detaily, ktoré zaistia dlhodobú funkčnosť a bezpečnosť vašich stavieb. Prejdite si s nami praktické rady, ktoré vám pomôžu zvládnuť montáž jednoducho a efektívne, a ochráňte svoje projekty pred rizikami.

Nezabudnite, že správne zateplenie pomôže vlastníkom nehnuteľnosti nielen ušetriť energiu, ale aj zvýšiť komfort a predĺžiť životnosť stavieb.

 

V dnešnom čísle sa dočítate:

  • Ušetrite energiu -  Zateplite podkrovie správne 
  • Ako zabudovať klimamembránu Vario do konštrukcie strechy?
  • Pozor na zvýšenú vlhkosť počas zatepľovania podkrovia v zimnom období 
  • Chráňte svoj domov pred extrémnymi teplotami a ušetrite až 50%

 


Ušetrite energiu - Zateplite podkrovie správne

Zateplenie šikmej strechy je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako výrazne znížiť náklady na vykurovanie a zároveň zvýšiť tepelný komfort v podkrovných priestoroch vášho domu. So správnym návodom na montáž to navyše zvládne aj každý trochu šikovný kutil!Na našej stránke nájdete podrobný postup krok za krokom, ktorý vám poradí, ako sis tým poradiť svojpomocne.

 

 

 

 

 


Ako zabudovať klímamembránu Vario do konštrukcie strechy ?

Z hľadiska stavebnej fyziky nie je jedno, kde v konštrukcii sa klímamembrána nachádza. Vlhkosť obsiahnutá v interiérovom vzduchu sa nesmie dostať tak hlboko do konštrukcie, aby mohla skondenzovať na chladných povrchoch v konštrukcii.

Inteligentné klímamembrány Isover VARIO® KM Duplex UV a Isover VARIO® XtraSafe umožňujú odparenie vlhkosti z konštrukcie, vďaka čomu je možné
pred klímamembránu osadiť vrstvu tepelnej izolácie, ktorá zodpovedá 20% celkového tepelného odporu konštrukcie, pričom nie je potrebný ďalší tepelnotechnický prepočet. Správna montáž klímamebrán si vyžaduje použitie systémového príslušenstva, ktoré sú predpokladom správneho utesnenia detailov prestupov a napojení klímamembrány na ostatné konštrukcie

 

 

 

 

 

 

 

 


Pozor na zvýšenú vlhkosť počas zatepľovania podkrovia v zimnom období

Počas realizácie zatepľovania podkroví v zimnom období je potrebné regulovať vnútornú vlhkosť. Isover a Rigips odporúčajú:

  • pravidelné vetranie a použitie priemyselných odvlhčovačov, najmä ak teplota klesne pod 5 °C,

  • relatívna vlhkosť by mala byť
    pod 75% pri difúzne otvorenej streche, inak hrozí vznik plesní a degradácia materiálov,

  • neodporúča sa používať plynové ohrievače, pretože zvyšujú vlhkosť
    v miestnosti,

  • klímamembrány by sa mali lepiť na suchý povrch bez námrazy či kondenzátu, aby sa minimalizovalo riziko zvlnenia materiálu,                                                                                                             

  • Rigips dosky je dôležité skladovať pred montážou v priestore montáže minimálne 48 hodín a následne montovať dosky až po úplnom vyschnutí mokrých procesov v interiéri.