Len osobný odber
ISOVER

ISOVER EPS 70F - 12cm - faśadny polystyrén (2,5m2/5ks)

  • Číslo položky: 11098
  • Katalógový kód: 726001012
  • Výrobky značky: ISOVER
ISOVER EPS 70F - 12cm - faśadny polystyrén (2,5m2/5ks)
6,48€
Bez DPH:
5,40€
Dostupnosť na predajni
Na objednávku
mail_outline Kontaktujte nás
EPS 70F (penový polystyrén) je ľahká a pevná organická pena, ktorá sa široko používa v európskom stavebníctve, najmä ako tepelná izolácia. Biele izolačné dosky si v priebehu 40 rokov používania získali prvenstvo na stavbách, pre svoje výborné úžitkové vlastnosti a dostupnú cenu, pevné miesto. Izolačné dosky EPS ISOVER sú vyrobené pomocou najnovších technológií bez obsahu CFC a HCFC (známe ako freóny). Moderná technológia zabezpečuje stálu kvalitu a minimálnu energetickú náročnosť výroby, čo doskám zaisťuje výborný pomer za cenu fasádneho polystyrénu k dosiahnutému výkonu tepelného odporu. Všetky dosky zatepľovacieho polystyrénu EPS ISOVER sa vyrábajú v samozhášavom vyhotovení, so zvýšenou požiarnou bezpečnosťou.
Izolačné dosky ISOVER EPS 70F sú určené najmä pre fasádové zatepľovacie systémy ETICS a ostatné aplikácie bez významných požiadaviek na zaťaženie tlakom (podlahy a pod.). Dosky sú vhodné pre izolačné vrstvy energeticky úsporných stavieb (nízkoenergetické a pasívne domy) s bežnými hrúbkami izolácie 200-500 mm. Zároveň sa EPS 70F používa na kvalitné zateplenie existujúcich stavieb, napr. v rámci programu Zelená úsporám. ISOVER EPS 70 F je fasádny polystyrén, ktorý má dobré izolačné vlastnosti, nízku hmotsnoť, je biologicky neutrálny a ekonomicky výhodný.
Izolačné dosky z expandovaného polystyrénu EPS 70F ponúkajú okrem nízkej hmotnosti, zvukovej izolácie a mechanických vlastností mimoriadny tepelnoizolačný účinok za primeranú cenu. Tieto vlastnosti nadobúda vďaka spôsobu výroby. Pri procese výroby dosiek EPS 70F sa používajú penové guľôčky EPS. Polystyrén sa napeňuje a nadúva, čím zväčšuje svoj objem a vďaka množstve guličiek v každej izolačnej doske, obsahujúcej vzduch, následne vyrezané dosky poskytujú výborné tepelno-izolačné vlastnosti.
Tieto vlastnosti si fasádny polystyrén zachováva počas celej životnosti. Použitím správnej hrúbky, spravidla čím hrubšia tepelná izolácia, tým sú parametre zateplenej fasády lepšie, je možné dosiahnuť parametre pre nízkoenergetické domy. Nie je novinkou, že výberom správneho zateplenia sa dajú dosiahnuť vyššie úspory energie aj keď v prvotnom ponímaní nákladov nazateplenie môže ísť o vyššiu cenu. Dlhodobo sa investícia do zateplenia oplatí.
Produktové atribúty
Dĺžka 1000mm
Šírka 500mm
Výška 120mm
{}
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazenia webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac