Nová strecha pre váš dom

Mnoho výhod pre váš dom má nová strešná krytina. Zabezpečí vyššiu hodnotu vašej nehnuteľnosti, ale aj vyššiu energetickú účinnosť. 

Skôr než začnete  riešiť cenové ponuky, rozhodnite sa, aký druh strešných materiálov by mohol byť pre vás najlepší. My v PILSTAVE vám vieme poradiť, s výberom strešnej krytiny, ale je dobré byť informovaný. Preto je potrebné položiť si niekoľko otázok.  

 

Nová strecha a jej výhody

Nová strecha vám prinesie hneď niekoľko východ. Medzi, ktoré patrí:

 

Energetická účinnosť

Staršie strechy nie sú vždy dostatočné tesné, a tak dochádza k uniku vzduchu čo znamená, že je náročnejšie udržiavať dom v zime vykurovaný a v lete klimatizovaný, čo je v konečnom dôsledku veľmi zle pre klimatické podmienky, ale aj pre vás, keďže vám vytiahne z peňaženiek viac peňazí

 

Vyššia hodnota nehnuteľnosti

Nové strechy majú skvelú investičnú návratnosť, pokiaľ ide o zlepšenie trhovej hodnoty nehnuteľnosti. Nielenže bude váš domov vyzerať krajšie, v prípade úvahy o predaji nehnuteľnosti vám informácia o obnove strechy uľahčí predaj. Kupujúci získa pocit, že robí dobrý nákup.

 

Eliminácia zdravotných rizík

Na starých strechách sa môžu nachádzať plesne, ktoré môžu predstavovať zdravotné riziko pokiaľ nedochádza k pravidelným kontrolám. Nová strecha tento problém eliminuje.

 

Novšia technológia

Na strechách z 80. rokov minulého storočia boli použité materiály, ktoré sú staršie ako 30 rokov. Napriek tomu, že vývoj strešných materiálov nie je tak markantný, ako pri iných výrobkoch, tak vtedajšie technologické procesy a výrobky, ktorí vznikli nie vždy zodpovedajú dnešným požiadavkám.

 

Pohodlie

Ak ste už niekedy riešili „haváriu“, ktorá vznikla na vašej streche, bojíte sa jej návratu. S novou strechou sa tohto „strachu“ zbavíte a budete si užívať iba pohodlie vášho domova.

 

 

Strešné krytiny pre rôzne prostredia

Ako sme už spomenuli, investičná návratnosť je vysoká, ale natíska sa otázka, akú strešnú krytinu si vybrať? Slovensko je rozmanitá krajina. V ktorej na juhu nájdeme lokality kde je výrazne teplejšie ako na severe krajiny. Najlepší typ strešnej krytiny v konečnom dôsledku závisí od počasia v mieste, kde žijete. 

 

Kovová strešná krytina

Plechová strešná krytina má veľmi dlhú životnosť, častokrát aj viac ako 50 rokov. Je vysoko odolná voči silnému sneženiu, ale aj vysokým teplotám. V ponuka je niekoľko druhov a farebných prevedení plechovej strešnej krytiny. Veľmi často sa používa plech, ktorý svojim tvarom aj farbou pripomína klasickú, pálenú škridlu. Vďaka svojej hmotnosti 4,8kg/m² je vhodný pri rekonštrukciách so zachovaním pôvodného krovu, čo jeho obľúbenosť ešte znásobuje. Na strechy s nízkym sklonom, kde nie je možné použiť klasické strešné krytiny, sa odporúča falcovaná strešná krytina. Je veľmi dobre tvarovateľná, preto sa dá použiť tak v modernej architektúre, ako aj na zastrešenie rôznych atypických vežičiek s okrúhlym pôdorysom v historických jadrách miest. Vďaka pevnosti a nepriepustnosti spojov je rovnako vhodná do horských a vysokohorských oblastí. Univerzálna, ekonomicky výhodná plechová krytina sa vyrába z kvalitného oceľového plechu. Pri výrobe sa používa žiarovo pozinkovaný oceľový plech s nadštandardnou vrstvou zinku, ktorá je veľmi dôležitá na dosiahnutie potrebnej protikoróznej ochrany. 

 

Pálená škridla

Odlíšte sa od susedov kvalitnou pálenou krytinou. Mimoriadna pevnosť, odolnosť voči znečisteniu a vplyvom počasia, elegantný vzhľad a priaznivá cena, robia z tejto škridly tú správnu voľbu bez ohľadu na to, či si vyberiete lesklý povrch glazúry, alebo decentnú matnú engobu. Vaša strecha bude žiariť. Pálená škridla má overenú dlhú životnosť, a to až 100 rokov. Je skvelou voľbou estetického a hlavne trvácneho materiálu na vašu strechu, ktorý zaručí spokojnosť po dlhé roky, bez akejkoľvek údržby. Pálené škridly sú vyrobené z prírodného materiálu bez chemických prísad za prítomnosti štyroch elementov – zeme, vody, vzduchu a ohňa. Tým, aká je táto krytina všestranná, je vhodná na rekonštrukciu historických budov, ale hodí sa aj k modernej architektúre. Stavebný trh ponúka široký výber tvarov škridiel v rôznych farebných odtieňoch.

 

Asfaltové šindle

Sú vyrobené z asfaltu, ktorý je vystužený sklenými vláknami. Povrch asfaltových šindľov je naviac ošetrený keramizovaným granulátom. Materiál asfaltových šindľov je odolný voči UV žiareniu a je určený výhradne pre použitie v exteriéri. Asfaltové šindle si môžete vyberať v najrôznejších farbách i tvaroch. Medzi najobľúbenejšie však patrí prevedenie bobrovka, ktorá je vynikajúca pre všetky typy prostredí. Asfaltové šindle majú veľmi prijateľnú cenu a ich životnosť je 15 – 25 rokov. Mnohí výrobcovia tento druh krytiny označujú ako doživotnú, no nenechajte sa tým zmiasť.

 

Na záver pár krátkych otázok a odpovedí

 

Aký je najsilnejší typ strechy?

Kovová valbová strecha ponúka najväčšiu odolnosť zo všetkých bežných strešných konštrukcií. Pretože valbové strechy majú sklon dovnútra, sú ideálne pre oblasti, ktoré sú náchylné na silný vietor a časté sneženie. 

 

Aká farba strechy je energeticky najefektívnejšia?

Čím je farba strechy svetlejšia, tým bude strecha energeticky efektívnejšia. Je to preto, že strešné škridle svetlých farieb svetlo odrážajú, namiesto toho, aby ho pohlcovali ako typické čierne asfaltové šindle.

 

Aký typ strechy je energeticky najefektívnejší?

Ploché strechy sú dnes jedným z energeticky najefektívnejších strešných konštrukcií, ktoré znižujú povrchovú teplotu strechy až o 30 – 40 percent.

 

Ktorý strešný materiál vydrží najdlhšie?

Kovová strešná krytina vydrží dlhšie ako asfaltové šindľové alebo škridlové strechy. Kým asfaltové šindle zvyčajne vydržia približne 20 rokov, kovové alebo oceľové strechy vydržia 50 a viac rokov.

 

Bez ohľadu na to, aký štýl strechy si vyberiete, je rozumné urobiť všetko pre to, aby ste predĺžili životnosť vašej strechy. A hoci pravidelná údržba a kontroly sú dôležité, správne rozhodnutie pri výbere strešnej krytiny  vám môže pomôcť pridať niekoľko rokov navyše. Ak zvažujete kúpu strešnej krytiny, PILSTAV obchodné centrum je ten najlepší partner pre váš nákup.

Mnoho výhod pre váš dom má nová strešná krytina. Zabezpečí vyššiu hodnotu vašej nehnuteľnosti, ale aj vyššiu energetickú účinnosť.