Poďme kotviť s Fischerom

Výkonnosť, univerzálnosť, všestrannosť. To všetko vystihuje produkty Fischer, ktoré snáď už každý z nás pozná. V našej predajni PIL-STAV nájdete naozaj širokú škálu týchto produktov, bez ktorých sa nezaobídu murári, kúrenári, elektrikári a mnohé ďalšie profesie, ba ani domáci majstri, či majsterky. Odborníci vedia, že hovoríme o kvalite a o produktoch, ktoré sa častokrát prešmyknú pomedzi prsty, avšak bez nich by sme mnohé práce nevedeli ukončiť. 

 

 

Do produktového portfólia značky fischer patria:

 • oceľové a chemické kotvy
 • bežné, elektrikárske, rámové hmoždinky a hmoždinky pre doskové materiály
 • sanitárne upevnenie a upevňovanie okenných rámov
 • kotvenie izolácií, lešení a upevňovanie na oka
 • elektrické náradie
 • stavebná chémia
 • vrtáky, rezacie a brusné kotúče
 • montážne systémy
 • skrutky

Oceľové  a chemické kotvy

V stavebníctve je niekedy potrebné pomôcť si iným spôsobom uchytenia, ako sú napríklad skrutky. Tu prichádza na rad práve stavebná chémia v podobe montážnych pien, lepidiel, tmelov. Tie napomáhajú pri montáži okien a dverí, konštrukcií striech a pri mnohých ďalších stavebných úkonoch. Pre tieto produkty je typická ich vynikajúca tepelnoizolačná vlastnosť, odolnosť proti starnutiu, poveternostným vplyvom a tlaku vody. Túto stavebnú chémiu vieme využiť v betóne aj murive a jej trvanlivosť je mnohokrát aj 100 rokov. Okrem  trvanlivosti sa pevnosť spojov v betóne zvyšuje s novou generáciou univerzálnych mált Fischer o 45 percent, čím sa zaisťuje maximálna bezpečnosť po celé storočie.

Kotva zachytáva, upevňuje. A také sú aj oceľové a chemické kotvy, ktoré dokážu extrémne upevnenie v betóne, pórobetóne a murive, bez toho, aby sa vnášalo napätie do kotevného podkladu. Sú silné, flexibilné a spĺňajú najvyššie nároky klientov. Inštaláciu od betónu zvládnete bez trhlín a za pomoci montážnych prípravkov pre svorníkové kotvy bude inštalácia jednoduchá a rýchla. Ak potrebujete demontovateľný kotevný bod na to má Fischer v ponuke kotvy s vnútorným závitom. V betóne, ktorý je narušený trhlinami môžete zvýšiť pevnosť injektážnou maltou, prípadne ďalšími univerzálnymi maltami s pomedzi produktov Fischer.

S týmito výrobkami je možné vykonávať naozaj veľké množstvo upevňovacích úkonov, pretože je jedným z najspoľahlivejších riešení pre takmer každú aplikáciu.

Hmoždinky

Šikovná kombinácia materiálu a dizajnu sa perfektne zahryzne do všetkých typov stavebných materiálov pre univerzálne použitie. Zabraňujú praskaniu v pórovitých a krehkých stavebných materiáloch a preto sú vhodné aj na kotvenie blízko okrajov. Šedé telo hmoždinky, ktoré je vyrobené z vysoko kvalitného nylónu zaručuje nosnosť, zatiaľ čo flexibilné zuby z červeného materiálu poskytujú optimálne rozloženie expanzie.
Bežné šedé hmoždinky z plastu a kovu sú vhodné na upevnenie malých a stredných zaťažení. Tie môžu byť univerzálne, alebo aj rozperné, ktoré dosiahnu dvoj až štvornásobné rozpätie. 

Na upevnenie vnútorného vybavenia, okenných, dverových, bránových rámov a tesárskych konštrukcií použijeme rámové hmoždinky, zatĺkacie alebo so zápustnou hlavou. Tie vieme využiť aj na upevnenie potrubných objímok v interiéri a exteriéri, osvetlenia a iných predmetov.

Na jednoduché a efektívne upevnenie káblov a potrubí pre elektrické rozvody do betónu, muriva, drevených a doskových materiálov slúžia elektrikárske hmoždinky.

So všetkými hmoždinkami je manipulácia ľahká a bezpečná. Ako ste si iste všimli aj pri hmoždinkách platí, že je tu široká škála, kde pri správnom použití dosiahnete spoľahlivosť a bezpečnosť počas dlhej doby. Do tohto sortimentu radíme ešte aj klipové príchytky na plastové trubky, zaisťovacie spony, nylónové zaklápacie príchytky, dištančné skrutkové objímky, zberné káblové držiaky, káblové príchytky, ZIP pásky a mnohé ďalšie.

Skrutky

Aj v tak drobnom sortimente ako sú skrutky vieme v súčasnosti nájsť rôzne druhy a mnohé vylepšenia. Fischer ponúka:

 • skrutky do dreva a drevotriesky
 • skrutky do sadrokatrónu, do betónu
 • skrutky s celým závitom
 • terasové, nastavovacie, špeciálne a fasádne skrutky
 • skrutky ako háčik

Práve posledné spomenuté sú inovatívne v podobe háčika, ktoré sa inštalujú rýchlo a ľahko pomocou skrutkovača alebo dokonca akumulátorového skrutkovača. Vďaka lámacej poistke je možné hák nastaviť podľa potreby. Sklenenými vláknami vystužený plast zaistí vysoké zaťaženie a bezpečné držanie bremena. Navyše disponuje elegantnou krytkou, ktorá zaisťuje vizuálne príťažlivý dizajn háčíka EasyHook. Ten je k dispozícií v prevedení ako pravouhlý háčik, polguľatý háčik a oko.

Predstavili sme si pár produktov zo širokej škály produktov fischer, ktorý má v tomto odbore mnohoročné skúsenosti a vďaka vlastnej výrobe a vlastnému oddeleniu pre výskum a vývoj ponúkajú zákazníkovi, spoľahlivé a hlavne bezpečné riešenie aj pri extrémnych podmienkach na stavbe. Fischer je synonymum spájania sily a inteligencie, keď dômyselná kombinácia materiálov a funkcie vedie k vyšším zaťaženiam a tým aj väčšej bezpečnosti.

Aj v našich predajniach PIL-STAV tento široký sortiment nájdete. A ak ste remeselník či domáci majster, tak neváhajte nás navštíviť a nakúpiť kvalitné fixačné výrobky.

 

ZDROJ: https://www.fischer-sk.sk/sk-sk/

Výkonnosť, univerzálnosť, všestrannosť to všetko vystihuje produkty Fischer, ktoré snáď už každý z nás pozná. V našej predajni PIL-STAV nájdete naozaj širokú škálu týchto produktov, bez ktorých sa nezaobídu murári, kúrenári, elektrikári a mnohé ďalšie profesie, ba ani domáci majstri, či majsterky. Odborníci vedia, že hovoríme o kvalite a o produktoch, ktoré sa častokrát prešmyknú pomedzi prsty, avšak bez nich by sme mnohé práce nevedeli ukončiť.