Spoznajte výhody robotickej kosačky GARDENA

 

Technológie pre domácnosti sa vyvíjajú v neskutočne rýchlom tempe a nejedná sa len o domáce kuchynské spotrebiče, ale aj o rôzne nástroje a stroje pre naše záhrady.

Ak ani vás nebaví ťahanie káblov pri elektrickej kosačke, či tlačení motorovej kosačky, začítajte sa do týchto riadkov a možno si obľúbite robotickú kosačku na základe výhod, ktoré ponúka oproti tradičným kosačkám a tie sú:

  • Pohodlnosť
  • Dôslednosť a efektívnosť
  • Šetrnejšie k životnému prostrediu
  • Tiché
  • Udržiavajú zdravý trávnik
  • Jednoduché na údržbu

 

Robotické kosačky sú pohodlné

Jednou obrovskou výhodou robotických kosačiek na trávu je, že vás neoberajú o čas, ktorý viete využiť iným spôsobom. Je pravdou, že počiatočná inštalácia bude pravdepodobne trvať dlhšie, ale akonáhle je všetko správne nastavené, vaša kosačka je takmer úplne sebestačná. Na ovládacom paneli si vyberte požadovaný plán kosenia a o zvyšok sa už postará. Kosačka môže fungovať kedykoľvek a to aj v noci alebo v čase, keď vy pracujete, a po príchode domov, máte trávnik pekne „uprataný“. Mnoho kosačiek sa pripája k domácej WiFi sieti alebo využíva signál Bluetooth, čo vám umožní realizovať nastavenia, ako aj ovládať ich z vášho mobilného telefónu. Takto si viete nastaviť aj hodiny kosenia. Po týchto nastaveniach sa môže kosačka pustiť do „svojej práce“ a vy okrem občasnej úpravy okrajov trávnika, sa nebudete musieť starať o stav vášho trávnika, takže môžete tráviť viac času zábavou alebo oddychom vonku. Vzhľadom k tomu, že kosačka vykonáva časté a plytké kosenie, aj počas vegetačného obdobia vášho trávnika bude robot udržiavať konzistentnú výšku kosenia.

 

 

Efektívne kosenie robotickej kosačky

Ešte ste nedali šancu robotickej kosačke? Mali by ste, robotické kosačky naozaj fungujú. Tráva rastie rôznou rýchlosťou v závislosti od obsahu živín v rôznych oblastiach vášho trávnika. Najmä počas teplejších mesiacov jednotýždenné kosenie môže viesť k nekonzistentným miestam hustého a riedkeho porastu. Robotická kosačka vám poskytne čistý vzhľad tým, že budete kosiť častejšie. Tieto kosačky majú funkciu automatického špirálového kosenia, ktorá identifikuje hrubšie miesta a venuje tejto ploche extra čas na kosenie. Vďaka tomu bude váš trávnik rovnomerný a reprezentatívny počas celého týždňa. Konzistencia je kľúčová, pokiaľ ide o to, aby váš trávnik vyzeral skvele. Náhodný vzor kosenia robotickej kosačky je navrhnutý tak, aby pokryl celý trávnik bez zanechania šmúh alebo stôp po pneumatikách pri sledovaní stanovenej dráhy. Najjednoduchší spôsob, ako rovnomerne pokosiť trávu, je ten, že starostlivosť o váš trávnik zveríte robotickej kosačke.

 

Kosačky GARDENA sú výhodnejšie pre životné prostredie

Tým, že robotické kosačky sú elektrické, predstavujú ekologický spôsob kosenia trávy. Pri benzínových kosačkách sa často stretávame s množstvom problémov, ktoré niektorí výrobcovia riešia prechodom na elektrický pohon. Náradie poháňané benzínom vytvára emisie a prispieva k zvyšovaniu uhlíkovej stopy, ktorá rapídne napomáha k poškodzovaniu životného prostredia. Úniky a kondenzácia pohonných hmôt môžu znečistiť váš trávnik.

Elektrické kosačky predstavujú ekologickú alternatívu benzínového náradia, aj napriek tomu, že nie sú úplne uhlíkovo neutrálne, keďže elektrina z vášho domova má stále určitú uhlíkovú stopu. Avšak napriek tomu môžeme povedať, že výrazne znižujú environmentálny dopad na váš trávnik a jeho bezprostredné okolie. Elektromotory, ktoré sa nachádzajú v robotických kosačkách, sa tiež ovládajú oveľa jednoduchšie ako benzínové. Údržba motora nie je nutná, keďže sa tam neukladajú žiadne zvyšky alebo usadeniny. Robotickú kosačku spustíte stlačením tlačidla, sú bezkáblové, čo na rozdiel od iných príbuzných elektrických tlačných kosačiek je veľkou výhodou.

Či už plánujete prejsť na robotický model alebo nie, elektrické kosačky sú oveľa zdravšou a ekologickejšou alternatívou oproti benzínovému náradiu.

 

 

Robotické kosačky sú tiché

Robotické kosačky majú oproti klasickým kosačkám ďalšiu výhodu. Sú tiché. Modely, ako napríklad séria Gardena Sileno, fungujú s hlučnosťou len 56 decibelov, čo je tichšie ako klimatizácia. Ich menšie žacie ústrojenstvo a ľahké žiletky si vyžadujú menší výkon motora ako klasické elektrické kosačky plnej veľkosti a tak im umožňujú tichú prevádzku. Tento tichý chod kosačiek oceníte najmú vo chvíli, keď si nastavíte kosenie na noc. Nemusíte sa báť, že budete rušiť susedov alebo, že vy sami sa nevyspíte. Pre tých, ktorí by sa obávali krádeže kosačky pri jej nočnej práci máme informáciu, že väčšina robotických kosačiek sa dodáva so vstavanými funkciami proti krádeži, takže môžete pokojne spať, kým vaša mechanická kosačka pracuje.

 

 

Podpora zdravého trávnika

Keď hovoríme o podpore zdravého trávnika, hovoríme o mulčovaní. Veľa kosačiek na trávu na trhu obsahuje možnosť mulčovania. Niektoré túto možnosť majú ako súčasť dodávky alebo sú ako voliteľná súprava. Mulčovacie kosačky využívajú prúdenie vzduchu na udržanie odrezkov vo vzduchu vo vnútri kosiaceho ústrojenstva dostatočne dlhý čas, aby ich žacie nože rozsekali na jemné častice. Mulčovanie je skvelý spôsob, ako opätovne využiť pokosenú trávu generovanú kosením. A práve pri robotických kosačkách je mulč jemný, keďže roboty pracujú častejšie ako tradičné kosačky a kosia menšie odrezky pretože majú malé a ľahké žiletky, ktoré sú ostrejšie a otáčajú sa rýchlejšie. Mulčovanie pokosenej trávy môže výrazne prospieť zdraviu vášho dvora. Naopak, ponechanie pokosenej trávy v plnej veľkosti prispieva k hromadeniu plsti, vrstvy odumretej trávy, ktorá leží na povrchu pôdy a môže zabrániť prenikaniu živín. Jemne namulčovaná tráva vracia živiny do pôdy a dážď, ktorý presakuje dovnútra dodáva cenné dusičnany priamo až ku koreňom.

 

Kosačky GARDENA vyžadujú malú údržbu

Na robotických kosačkách GARDENA je vynikajúce to, že nie je nutné meniť olej, dopĺňať benzín, ba ani vymieňať „sviečky“. Stručne povedané, robotické kosačky vyžadujú len malú údržbu. Raz alebo dvakrát do roka vymeňte nože, príležitostne odpojte podvozok, každé 2-4 roky vymeňte batériu a mali by ste svojho robota udržať v dobrej kondícií dlhé roky.

 

Kvôli pohodlnosti a užitočnosti robotickej kosačky môžu tradičné tlačné kosačky na menších dvoroch a mestských trávnikoch čoskoro vyhynúť. Dajte tomu šancu aj vy a príďte do predajní PILSTAV a povieme vám ešte viac o robotických kosačkách GARDENA.

 

ZDROJE: www.lawnlove.com 
www.freepik.com 

Technológie pre domácnosti sa vyvíjajú v neskutočne rýchlom tempe a nejedná sa len o domáce kuchynské spotrebiče, ale aj o rôzne nástroje a stroje pre naše záhrady.
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazenia webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac