Stena, ktorá unesie všetko? Jedine Habito H!

Rýchla a čistá práca

Súčasný sadrokartón už nie je taký, aký sme poznali pred rokmi. Jeho vlastnosti boli „vyfintené“ do takej podoby, že je pri jeho použití v konštrukciách porovnateľný s klasickými murovanými priečkami. Okrem toho, výstavba je omnoho rýchlejší, než keby boli stavané klasické murované priečky. Položka za prácu je teda na konci vyúčtovanie vždy nižšia. Zhrňme si ale výhody dnešného sadrokartónu. Na prvom mieste je určite rýchlosť konštrukcie, ďalej nízka hmotnosť, čistá práca bez mokrých procesov a flexibilná dispozícia.

Sadrokartónový prelom

Čo by to bol ale za materiál, keby nemal aj nejaké nevýhody? Pri sadrokartóne sa ľudia obávajú predovšetkým nízkej bezpečnosti a nedostatočnej zvukovej izolácie. Keď sa bavíme o klasickom sadrokartóne, sú tieto obavy možno na mieste, no dnes nebude reč o bežných sadrokartónoch.

Počuli ste o prelomovom sadrokartóne Habito H od spoločnosti Rigips? Nie? Napravte túto chybu. Ide totiž o impregnovanú dosku novej generácie, ktorá je vhodná tak do priestorov s vyššou vlhkosťou vzduchu, ako aj do miestnosti s vysokými nárokmi na hluk. Ako je to možné?

Habito, teda odolný a flexibilný interiér

Habito H vyzerá vzhľadovo skoro rovnako ako klasický sadrokartón, no vlastnosťami je neporovnateľný. Dosky majú hlavne nové zloženie jadra vystužené polymérmi. Sú naozaj pevné, odolné a veľmi dobre izolujú zvuk. Dôvodom je vyššia plošná hmotnosť, čo sa prejaví vysokou nepriezvučnosťou aj pri jednoducho opláštených priečkach. Už žiadny hluk z detskej izby ani žiadne hlasy od susedov. A čo kotvenie predmetov? Tak to je možné pomocou bežného vrtu bez vŕtania a hmoždiniek, pričom nosnosť na jedna skrutka je až 34 kilogramov!

Sadrokartónové priečky u nás ešte stále narážajú na bariéru predsudkov a dlhú tradíciu murovaných stien. S Habito H môžu byť však všetky predsudky a mýty zažehnané. Ale veď, presvedčte sa sami.

Zdroj: rigips.sk, blesk.cz, homebydleni.cz

Plánujete sa čím skôr pustiť do rekonštrukcie interiéru, no ešte naisto neviete, aký materiál použijete? Jeden z najväčších pokrokov zaznamenal sadrokartón, ktorý sa dnes s tým z dôb minulých nedá ani len porovnať. Ktorú značku preferujeme my?