Zdravé, teplé, prírodné. Aj takéto môže byť bývanie s Ytongom

Stavba domu ako skladačka lega

Snáď všetci, ktorí sa chcú pustiť do výstavby rodinného domu, majú podobné očakávania. Bývať čo najskôr, stavať úsporne a pri užívaní domu šetriť na energiách. Navyše, keď sa pustite do stavby svojpomocne, ostáva optimálnym riešením stavebný systém. Ide o premyslenú „skladačku“ dielov pre rýchle a jednoduché stavanie. Samozrejme z materiálu, ktorý má dobré tepelnoizolačné vlastnosti a ktorého výrobca ponúka odborné zázemie v poradenských službách. Práve toto ponúka stavebníkom…

Moderný stavebný materiál Ytong

Výrobky z bieleho pórobetónu, ktoré sa začali vyrábať v medzivojnovom období vo Švédsku, kde bol dopyt po úsporných domoch, pozná dnes určite každý. Dopyt po tvárniciach Ytong stúpa ešte aj dnes, pretože ľudia chcú investovať do kvality.

Zdravé, teplé, prírodné. Aj takéto môže byť bývanie s Ytongom

Z čoho je vlastne Ytong zložený? Piesok + cement + vápno + voda + prírodný hliník = Ytong. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne odpadové ani druhotné suroviny! Pórobetón je tak najčistejší stavebný materiál na trhu, obsahuje len prírodné suroviny, žiadne ťažké kovy a škodlivé látky ani odpadový materiál či druhotné suroviny.

Ytong je ďalej materiál, ktorý sa opracováva s dokonalou presnosťou, má vysokú požiarnu odolnosť, bezchybné tepelnoizolačné vlastnosti aj výbornú stabilitu. Práca s Ytongom je okrem toho veľmi jednoduchá a hlavne presná, pri stavbe domu svojpomocne stačí vedro na lepidlo a miešadlo. Žiadne nahadzovanie jadrovej omietky či štuku. A keďže sa bavíme o jednoduchom prírodnom materiáli, k rezaniu vám postačí obyčajná, ručná píla na drevo. Ľahké rezanie a opracovanie umožňuje vytvoriť aj atypické tvary. Akékoľvek drážky pre rozvody vody a elektrického vedenia sa pritom dajú poľahky vytvoriť pomocou šikovného skrutkovača.

Stabilná teplota vďaka ucelenému systému

Prvoradým benefitom Ytongu je iste jedinečnosť v podobe tepla. Tepelná pohoda, ktorú pre vás a vašu rodinu dom z tohto materiálu predstavuje, však nie je všetko. Oceníte tiež výraznú úsporu finančných prostriedkov vynaložených na vykurovanie domu. V bielom pórobetóne je totiž obrovské množstvo vzduchových pórov, v ktorých je uzavretý vzduch. Ten nemá možnosť nikam uniknúť a ani cirkulovať, tým pádom pôsobí ako najlepší izolant.

Zdravé, teplé, prírodné. Aj takéto môže byť bývanie s Ytongom

A načo tiež netreba zabúdať? Že pre celú stavbu je možné zaobstarať úplne kompletný pórobetónový stavebný systém jednej značky, teda Ytong. V ponuke sú ako tvárnice pre obvodové murivo, tak strešný a stropný systém, rovnako ako priečky alebo schodisko, skrátka celý dom od pivnice až po strechu je možné vystavať z pórobetónových tvárnic. Zatiaľ čo u iných masívnych stavebných materiálov je manipulácia so stavebnými prvkami fyzicky namáhavá, u pórobetónu Ytong to tak nie je. Z toho vyplýva aj úspora času či vynaloženej energie pri stavbe. Ytong je aj vďaka tomu ideálnou voľbou.

Zdroj: stavebni-vzdelani.cz, moje-bydleni.com, aktualne.cz, stavba.tzb-info.cz
Foto: ytong.sk, istockphoto.com

Chystáte sa túto sezónu stavať, no ešte stále vám vŕta v hlave výber vhodného materiálu na hrubú stavbu? Keď túžite čo najviac ušetriť za vykurovanie alebo mať zdravý dom bez vlhkosti aj plesní a zároveň ušetriť čas či energiu pri výstavbe, rozhodnite sa pre Ytong. Čo ďalej vám tento biely materiál dožičí?
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazenia webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac