TERMALICA

Termalica T600 12cm

  • Číslo položky: 1696
  • Katalógový kód: CTV0022
  • Výrobky značky: TERMALICA
Vnútorné deliace steny
2,76€ -9%
2,50€
Bez DPH:
2,08€
Dostupnosť na predajni
Skladom 5+
Deliace steny sú stavebné priečky, ktoré oddeľujú jednotlivé izby na ploche bytu alebo podlažia.

Deliace steny sa obvykle stavajú z dlaždíc Termalica typu 500, 600 a 700 s hrúbkou 10 a 12 cm.

Tvárnice pre deliace steny majú hladkú alebo profilovanú čelnú plochu na pero – drážku, súlepené tenkovrstvou alebo klasickou maltou.

Pórovitá štruktúra a nízka špecifická hmotnosť pórobetónových tvárnic výrazne obmedzujú zaťaženie stropov v porovnaní s priečkami vykonanými z iného muriva.

Hladký a rovný povrch stien murovaných pomocou tenkovrstvej malty umožňujú lepenie dlaždíc a obkladov bez predchádzajúceho vyrovnávania a omietnutia podkladu a vykonanie tenkovrstvých mált a sadrových stierok.

V závislosti na druhu pórobetónu Termalica, stena s hrúbkou 12 cm je ukazovateľ akustickej izolácie RA1R na úrovni 36-39 db a spĺňa štandardné požiadavky noriem v oblasti akustickej izolácie.

Najväčšou prednosťou deliacich stien z pórobetónu Termalica je ich ľahkosť – prvky s neveľkou hmotnosťou nadmerne nezaťažujú a nedeformujú stropy.

Vďaka tomu môžu mať deliace steny z pórobetónu uplatnenie nielen v nových ale aj renovovaných konštrukciách – pretože dlhoročné konštrukcie si v oblasti zaťaženia vyžadujú mimoriadnu obozretnosť.
Produktové atribúty
Dĺžka 599mm
Hmotnosť 10,73 kg
Šírka 120mm
Výška 249cm
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazenia webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac