Vianoce prichádzajú. Vianočné vence – tu i tam

 

Keď sa rok chýli ku koncu, je to neklamné znamenie, že sa blížia najkrajšie sviatky v roku. Vianoce.

Každý si pod týmto jedným slovkom predstaví tie svoje, jedinečné. Každý z nás ich má iné, podľa rodinných tradícií, alebo spôsobu života, no každý máme niečo spoločné. A tou je vianočná výzdoba.

 

Vianočný stromček a jeho výzdoba

Od dávnych čias je vyzdobený vianočný stromček jedným z hlavných symbolov Vianoc. Symbolizuje ho väčšinou výzdoba z gúľ, sviečok, anjelikov, perníkov, či iných ozdôb podľa vlastného uváženia a na vrchole hviezda. Dnes sa pri zdobení vianočných stromčekov medze nekladú. Umelý alebo živý, rozhodnutie je len na vás. Sviečky nepochybne patria ku vianočnej výzdobe a ich počiatky siahajú až do obdobia Rímskej ríše. Vianočné osvetlenie rozjasní sviatočné obdobie a prichádza v rôznych štýloch a dizajnoch, a sú rozdelené do dvoch hlavných tried:

  • vnútorné alebo vonkajšie osvetlenie
  • LED alebo žiarovka

 

 

Vnútorné a vonkajšie vianočné osvetlenie vyzerá podobne, ale je vyrobené inak, keďže vonkajšie osvetlenie musí byť navrhnuté tak, aby odolalo chladným aj vlhkým podmienkam. Sneh a vlhkosť môžu spôsobiť elektrické problémy, preto sú vonkajšie svetlá vodeodolné alebo vodotesné. V našich PILSTAV predajniach, alebo na www.pilstav.sk nájdete aj vonkajšie aj vnútorné osvetlenie a to nielen štandardné, ale aj v podobe cencúľov.

 

Vianočné osvetlenie prichádza v dvoch prevedeniach, a to žiarovky a svetelné diódy. Energetická účinnosť LED svetiel je asi o desatinu nižšia, voči energii spotrebovanej žiarovkami. Žiarovky sa ľahko rozbijú kvôli krehkému sklu a vláknam, ale LED svetlá vydržia vysoký prúd, nízke teploty a iné extrémne podmienky. Takže aj trvanlivosť je benefit v prospech LED. Čo sa týka bezpečnosti, tak žiarovky sú citlivé na prepätia a extrémne počasie, ale LED svetlá generujú minimálne teplo a nepredstavujú nebezpečenstvo požiaru. V našich predajniach PILSTAV alebo na www.pilstav.sk nájdete prevažne LED svetlá, keďže vo všetkých smeroch práve tieto svetlá majú prvenstvo. Svietia jasnejšie a môžu vyžarovať viac farieb ako žiarovky, zatiaľ čo žiarovky svietia žltkastou žiarou, vďaka ktorej vyzerajú vyblednuté. A v neposlednom rade sú LED lacnejšie a krajšie.  

 

 

Vianočný veniec

Nájdete ho takmer v každej domácnosti, pretože sú všadeprítomnou súčasťou sviatočnej výzdoby našich domovov. Pri výbere venca môžete zvážiť rôzne druhy konárov a zelene od borovice, smreka až po jedľu. Doplnky ako šišky, semená a orechy alebo ovocie môžu byť tiež použité vo vencoch na vytvorenie jedinečného dekoratívneho kusu. Moderné vence môžu byť vyrobené takmer zo všetkého, vrátane kvetov, listov, ovocia a vetvičiek. Častokrát sa nepoužívajú už len počas sviatkov, ale aj ako dekorácia počas celého roka. Vence sú skvelým spôsobom, ako pridať trochu zelene a vianočného ducha do každej miestnosti v dome. U nás v PILSTAVE alebo na www.pilstav.sk nájdete krásny LED vianočný veniec zasnežený, s priemerom 38 cm a zabudovanými sviečkami s  časovačom.

 

 

Girlandy a iné dekorácie

Vianoce sú sviatočný čas a existuje mnoho spôsobov, ako môžete vyzdobiť svoje príbytky. Nielen interiér, ale aj exteriér. Na balkóny okrem svietidiel použite husté zelené girlandy a vaše vchodové dvere skrášlite rôznymi vianočnými figúrkami alebo aranžmánmi. Množstvám a vkusu vianočnej výzdoby sa medze nekladú. Je len na vás ako si spríjemnite domov, aby ste si užili sviatočnú náladu.

 

Takže, keď sa utíši predsviatočný zhon, užívajte si Krásne Vianoce

Váš PILSTAV

 

Keď sa rok chýli ku koncu, je to neklamné znamenie, že sa blížia najkrajšie sviatky v roku. Vianoce.
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazenia webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac