VISAGE – rada omietok a farieb inšpirovaných prírodou

 

Či už je to cena, zbytočné problémy s transportom alebo náročné spracovanie, možnosť urobiť celú fasádu jedným druhom zatepľovacieho systému určite stojí za zváženie. Rada VISAGE sa navyše naozaj snaží dodržať krok s modernými trendami, preto tiež došlo k pomerne rozsiahlej aktualizácii dekorov. Poďte nahliadnuť do jedinečného sveta experimentálnych vizuálnych nápadov.

 

 

 

WOOD – krása a teplo prírodného dreva

Kolekcia pôvodných 6 odtieňov je obohatená o ďalších 6, chladnejších odtieňov šedej a jednej temnej hnedej. Požadovaného efektu dreva docielite v troch jednoduchých krokoch – 1. Nanesenie omietky CT 720, 2. Pritisnutím silikónovej matrice s textúrou dreva a 3. Nafarbením fasády na jeden z 12 odtieňov farieb s produktovým názvom CT 721 Wood Color. Drevo doslova otlačené do omietky nehorí, nebledne a predovšetkým nevyžaduje údržbu. Fasáda tak zostáva stále rovnaká ako po dokončení.

 

STONE – široká škála farieb so štruktúrou granitu

 I táto skupina prešla vylepšením a nájdete v nej tak 8 nových efektov (z celkových 10). U náhrady za kamenný obklad oceníte predovšetkým ľahkosť – nie je potrebné riešiť kotvenie ťažkých obkladových prvkov, ktoré sú mnohokrát napríklad u rekonštrukcií len veľmi obtiažne realizovateľné. Nové odtiene – od teplých, cez zelenkavé až po tmavé a intenzívne reflektujúci súdobý design. U kolekcie STONE je potreba zmiešať základ omietky CT 710 s pripravenou zmesou kameniva v tónovacej stanici a potom naniesť omietku na substrát v dvoch vrstvách s operáciou „mokré na mokré“.

 

ŠPECIÁLNE EFEKTY – lícové tehly ale i pohľadový betón

 Efekt pohľadového betónu je možné realizovať v troch odtieňoch šedej a vo viac možnostiach úpravy povrchu podobnej betónu. Na rozdiel od dreva tu totiž netlačíme do mäkkej omietky matrice, finálny vzhľad je úplne na individuálnej aplikácii technika a kreativite designéra. Na podklad sa nanesie jeden z troch odtieňov omietky C 760, na ktorý sa potom aplikuje texturná vrstva.

U lícových tehiel ide naopak o kombináciu dvoch druhov šablón a 12 farieb, ktorými sa tónuje akrylátová omietka CT 60. Aj tu je možné pre dosiahnutie rôznych textúr použiť niekoľko techník aplikácie.

 

Všetky tri skupiny rady VISAGE idú ruka v ruke s modernou architektúrou a prinášajú tak architektom a staviteľom nové možnosti v oblasti súdobého designu.

 

www.ceresit.sk

Súčasné architektonické trendy velia používať na fasádu prírodné materiály, často minimálne vo forme doplnkov. Pokiaľ ale architekt kombinuje omietku a obklad – či už drevený, kamenný alebo aj z lícových tehiel, nie je jednoduché navrhnúť a predovšetkým vykonať detaily prechodov, nehľadiac na kombináciu dvoch charakterovo úplne odlišných skladieb fasády. Preto je tu VISAGE, omietky a farby inšpirované prírodou, ktorých portfólio sa rozšírilo o nové farby a textúry.
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazenia webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac