Všetko pre jedno remeslo od DEWALTu – 2.časť

... vitajte späť...

 

A sme späť. Tak ako sme sľúbili, tak aj konáme a predstavíme ďalšie novinky od Dewaltu pre uľahčenie námahy pri vykonávaní prác suchej výstavby. Poďme teda na to bez dlhých slov!

Nože

Pri sadrokartónoch sa určite nezaobídete bez nožov. Delíte predsa akustické pásky, delíte dosky a v podstate čokoľvek. Sada nožov Dewalt:

DWHT10429-0 sklápací nôž s pevnou čepeľou. Sklápanie čepele vás ochráni a výmena čepele je úplne jednoduchá, cez stlačené tlačidlo vyberiete a dáte nový nôž.
DWHT10035-0 sklápací nôž s výsuvnou čepeľou. Výmena čepele rovnako jednoduchá, cez stlačené tlačidlo, sklopenie noža cez poistku. Tento nôž má funkciu autoload, čo znamená automatické doplnenie plátkov umiestnených v zásobníku.
DWHTO-10296 ďalší typ sklopného noža s výsuvnou čepeľou. Funkcia dead bolt - zosilnené držanie čepele.
DWHTO-10295 pevný nôž s výsuvnou čepeľou. Ergonómia rovnaká, ohnutý tvar a 3 stupne vysúvania.
DWHTO-10250 klasický odlamovací nôž, ktorý pozná každý s karbidovou čepeľou. Ostrie vydrží fungovať veľmi dlho.

Vŕtačky

K pripojeniu dosiek k profilom, potrebujete vŕtačku. Existuje viacero spôsobov, ako tú dosku priskrutkovať. Môžete zobrať klasickú vŕtačku, môžete zobrať rázový uťahovač, ten je lepší, má viac otáčok a skrutka sa skôr dostane na miesto. Alebo je tu profesionálnejšia cesta v podobe skrutkovača DCF620D2 18V, kde so 4400 otáčkami skrutka prechádza doskou tak rýchlo, že ju nestíha poškodiť. Práca oveľa rýchlejšie plynie. Pokiaľ by ste to chceli ešte viac profesionalizovať existuje tu aj podávač pre páskované skrutky DCF6202, ktorý si môžete zakúpiť samostatne, ale aj ako sadu. V sade je aj predlžený bit, na ktorý sa podávač nasunie. Ten si viete v prípade potreby v stiesnených priestoroch aj vytočiť. Na podávači je možné nastaviť hĺbku skrutiek, po bokoch sú tlačidlá na sňatie podávača zo stroja, a nastavenie dĺžky skrutiek.

Píla a frézka na sadrokartón

Na to aby ste mohli robiť otvory do sadrokartónov potrebujeme frézku DCS551N 18V, ktorá umožňuje robiť akékoľvek tvarové rezy do sadrokartónov. Ideálne poslúži aj vtedy, ak kopírujete profil. Pracuje sa s ňou ľahko a rýchlo. Alternatívou k frézke je ručná píla DWHTO-20123 – sklápacia píla s rašpľou. Pri práci si ju otvoríte a zaistíte. Je malá, skladná a môžete ju mať hoc aj vo vrecku.

Flexibilný adaptér

Pre prácu v nedostupných priestoroch je tu šikovný pomocník flexibilný adaptér, ktorý je rázovo odolný a môže pracovať s rázovými uťahovačmi. DT20501 flexibilný držiak bitov, s rukoväťou, do ktorého môžete dať rázovo odolný bit, alebo rohový adaptér, následne zaistíte poistkou a to dodá vašej práci oveľa väčšiu flexibilitu.

Brúska na sadrokartón

Brúsenie sadrokartónov, nie je veľmi vďačná téma, ale Dewalt má v ponuke pomocníka, ktorý zrýchli a uľahčí vám prácu. DCE800T2 batériová brúska na sadrokartón, 18V, bezuhlíková. Stroj je teleskopický a má robustné držanie. V rukách sa drží dobre, má skvelý uchop, hlava je pohyblivá vo viacerých smeroch, odsávanie je tu samozrejmosťou. Môžete si nastaviť počet otáčok, a skrz prípojku zapojiť vysávač Dewalt. Táto brúska má ešte jednu špecifikáciu, ktorú iste pri práci veľmi oceníte a to je spínač s označením WIRELESS Tool Control. To znamená, že dokážete spustiť vysávač na diaľku. Ak spustíte brúsku, automaticky sa zapne vysávač a nie je nutné robiť ďalšie pohyby pre zapnutie/vypnutie vysávača. Brúsne mriežky na tento typ stroja sú k dispozícií v 4 zrnitostiach. Prečo je lepšie používať brúsne mriežky a nie brusné papiere? Majú dlhšiu životnosť, viete ich vyprať, vyfúkať vysávačom od prachu, ale hlavný benefit je ten, že sú perforované po celej ploche, čo lepšie zabezpečuje odsávanie prachu z celej brúsnej plochy, ktorú brúsite. 

Vytláčacia pištoľ

Medzi konečné úpravy práce so sadrokartónom patrí tmelenie akrylátovým tmelom. Na to môžete použiť klasickú ručnú vytláčaciu pištoľ, alebo aj elektrickú z rady Dewalt, ktorá vám uľahčí prácu. Tlak z tejto pištole je konštantný. Do pištole si vložíte kartušu, stlačíte tlačidlo, doklepnete piest a stroj je pripravený pracovať. V ponuke sú viaceré, podľa veľkosti kartuše.
DCE560D1 18V - 310ml. Medzi jej ovládacie prvky patria, dve spúšte, vzadu koliesko na nastavenie rýchlosti. Prvým tlačidlom spúšte sa uvoľňuje piest a druhým sa spúšťa chod stroja.

Vŕtacie korunky

Pri stavbe často potrebujete robiť otvory na elektrikárske krabičky. Na to sa používajú vŕtacie korunky DT90329. Je to tradičná bimetalová korunka 73mm. Dewalt prišiel nedávno na trh s obnovenou radou koruniek, ktoré sú žlté a majú po bokoch dva výrezy. Tie pomáhajú vyberať krúžky z korunky, ktoré boli práve vyrezané. Žlté korunky majú 2x dlhšiu životnosť, ako tie predošlé a sú aj v ponuke rôzne rozmery.

Príslušenstvo a úložné systémy

Ku každému remeslu a každému náradiu patrí aj obrovské množstvo príslušenstva. Natíska sa potom otázka, kam ho dáme. Dewalt ponúka sady systému Tough case, čo znamená stohovanie a môžete si teda poukladať viacero sád na seba. K dispozícií je aj prepravka CADDY - DT70716, do ktorých sa vojde 5 malých sád, plus 4 malé krabičky. Tieto všetky sady si viete spoločne poskladať na seba aj s prepravkou alebo kufríkom s náradím.

Svetlo

Čo nám ešte chýba predstaviť z našich noviniek? Je to svetlo a hudba.
DCL074 – 360° pracovné svetlo 18V , ktoré si môžete cez mobilný telefón zapnúť aj na diaľku. Svetelný výkon nastaviteľný v troch stupňoch. Možnosť pripevnenia na statív alebo zavesením za hák.
A čo sa týka hudby, tú si zabezpečite s DWST1-75659 Toughsystém rádiom, ktoré má výkonné a počasiu odolné reproduktory s basovými portmi a zosilňovačom basov pre maximálnu kvalitu zvuku na pracovisku. 

Objavte viac v tomto videu

 

Z predstavenia Dewalt noviniek je to nateraz už ozaj všetko. Veríme, že si nájdete tie správne, aby sa vám ľahšie pracovalo, mali ste vyššiu produktivitu práce a tým viac času aj na svojich blízkych.

Príďte k nám do našich PIL-STAV predajní, zakúpte si produkty Dewalt a hor sa do práce. Dewalt je totižto záruka výkonu.

 

ZDROJE: www.dewalt.sk

A sme späť. Tak ako sme sľúbili, tak aj konáme a predstavíme ďalšie novinky od Dewaltu pre uľahčenie námahy pri vykonávaní prác suchej výstavby. Poďme teda na to bez dlhých slov!