Výhody a nevýhody nákupu cez eshop

 

Rastúcou popularitou internetu sa presunula značná časť klientov do internetových obchodov. Mnohokrát sa stáva, že väčšina zákazníkov uprednostňuje návštevu e-shopov pred kamennými predajňami.

Aj my sme v čase koronakrízy vstúpili do tohto online sveta, aby sme boli bližšie k vám. V čase zatvorených predajní, obmedzených možností nákupu a celkového lockdownu, kedy mali ľudia veľa času a mohli stavať, sme sa k vám priblížili a otvorili e-shop www.pilstav.sk so stavebninami.

 

Pohodlné online nakupovanie

Najväčšou devízou online nakupovania je, že tovar si viete pohľadať a zakúpiť z pohodlia svojho domova. Ďalšie výhody prečo nakupovať online sú:

 • šetrí vám čas a námahu
 • pohodlne nakupujete z domu
 • k dispozícii je široký sortiment produktov
 • nižšie ceny, väčšie zľavy
 • čas na získanie podrobných informácií o produkte
 • možnosť porovnávať rôzne produkty

 

Pri online nakupovaní nepocítite žiaden nátlak, či už zo strany obchodníka, alebo časovú tieseň. Vo všeobecnosti platí, že v kamenných obchodoch sa obchodní zástupcovia snažia ovplyvniť kupujúcich, aby si produkt kúpili. Počas online nakupovania môžete robiť, čo chcete. Okrem toho vás na predajni môžu ovplyvňovať aj iné faktory, ako je čas, ale aj množstvo ľudí v predajni. Pri nakupovaní cez e-shop nemusíte stáť v radoch pri pokladniach, aby ste zaplatili za produkty, ktoré ste si kúpili.

 

 

Dostupnosť a široký sortiment

Ak sa rozhodnete nakupovať u nás na www.pilstav.sk, vedzte, že táto predajňa je pre vás otvorená 365 dní v roku, 7dní v týždni a 24 hodín denne. Čas teda nepôsobí ako prekážka, nech je predajca a kupujúci kdekoľvek. Môžete nakupovať z domu alebo z pracoviska a nemusíte tráviť čas cestovaním na miesto nákupu. Dokonca nie je nutné vyhradiť si čas na nakupovanie počas pracovných dní, ba čo viac, nemusíte si brať dovolenku za účelom nákupu stavebného materiálu a iného sortimentu, ktorý je potrebný kedykoľvek v domácnosti.

V e-shope je široká škála produktov, ktoré si môžete nielen popozerať, ale aj zakúpiť. Bežne sa stáva, že niektoré produkty priamo v predajni nenájdete a to sa stáva z jednoduchého dôvodu. Nie je priestor. Napriek tomu, že stavebniny sú rozlohou pomerne veľké, nie je v moci žiadneho obchodníka mať všetok ponúkaný tovar fyzicky skladom a v dostatočnom množstve, aby pokryl požiadavky všetkých klientov. Online priestor je však veľký a preto mnohokrát v e-shope nájdete oveľa širšiu ponuku produktov. To vám umožní vybrať si z rôznych modelov po porovnaní povrchovej úpravy, funkcií a ceny vystavených produktov. Analytickým kupujúcim sa po dobrom hľadaní podarí zakúpiť skvelé produkty na výhodné ceny.

 

Online sledovanie

Po online nákupe si môžete sledovať stav svojej objednávky a k dispozícii je aj sledovanie stavu doručenia zásielky.

 

 

Nevýhody online nakupovania

Tak ako všetko má svoje „pre a proti“, aj nákup cez internet má určité mínusy. Hoci internet poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob nákupu produktu, niektorí ľudia uprednostňujú používanie tejto technológie iba v obmedzenom rozsahu. Medzi hlavné nevýhody online nakupovania môžeme zaradiť:

 • Oneskorenie dodávky - dlhé trvanie a nedostatok riadnej správy zásob môžu mať za následok oneskorenie dodávky. Hoci výber, nákup a platba za online produkt nemusí trvať dlhšie ako 15 minút, dodanie tovaru až k vašim dverám trvá o čosi dlhšie
 • Chýba zážitok z nakupovania - tradičné nakupovanie vám poskytne atmosféru showroomu, šikovných predajcov, vôňu a zvuky, ktoré prostredníctvom webovej stránky nezažijete. Okrem vyššie spomenutého vám bežné nakupovanie v kamennej predajni dá príležitosť ísť von a nakupovať
 • Podvody pri nakupovaní cez internet - miera kybernetických trestných činov sa zvyšuje a údaje o kreditných kartách a bankových údajoch zákazníkov boli zneužité, čo vyvoláva problémy s ochranou súkromia. Naša stránka pilstav.sk je však v tomto smere mimoriadne zabezpečená, pretože bezpečnosť je pre nás najdôležitejšia
 • Nevedomosť / PC negramotnosť – to je problém skôr staršej generácie, ktorá nevie nekupovať cez internet, alebo neverí takémuto spôsobu nakupovania
 • Obava zo závislosti - nájdu sa aj takí ľudia, ktorí sa obávajú, že by sa mohli stať závislými od online nakupovania.

 

Pre našich stálych, ale aj náhodných kupujúcich sme s radosťou poskytli flexibilnú možnosť nakupovať online odkiaľkoľvek a kedykoľvek, prostredníctvom nášho e-shopu. Aj týmto si chceme budovať s vami lepší vzťah a preto sme vám dali tú možnosť vybrať si medzi nákupom v kamennej predajni, alebo online cez e-shop www.pilstav.sk

 

ZDROJE: https://www.tutorialspoint.com/what-are-the-advantages-and-disadvantages-of-online-shopping

Rastúcou popularitou internetu sa presunula značná časť klientov do internetových obchodov. Mnohokrát sa stáva, že väčšina zákazníkov uprednostňuje návštevu e-shopov pred kamennými predajňami.