Výmena starých okien za nové

Aj keď sa okná často javia ako najstabilnejšie prvky domu, existuje veľa dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre ich výmenu.

Z praktického hľadiska dôvodom môže byť energetická úspora, z vizuálneho hľadiska možno budete chcieť, aby okno malo iný materiál rámu, veľkosť, farbu alebo fungovalo novým spôsobom. Či už o výmene okien  nejaký čas uvažujete, alebo ste sa práve presťahovali do domu so staršími oknami, teraz je ten správny čas to urobiť. Ako sme už spomenuli dôvodov prečo tak urobiť je dosť s tu je niekoľko z nich.

 

Úspora energií a financií

Jedným z najhlavnejších dôvodov výmeny okien je úspora energie. Nové okná VELUX sú navrhnuté lepšie ako kedykoľvek predtým, aby chránili vaše domácnosti  pred vonkajšími vplyvmi. V zime udržia studený vzduch z vonku a v lete horúci vzduch mimo domova a zároveň zamedzujú prenikaniu slnečného svetla. Nové okná sú lepšie izolované čím znižujú prepúšťanie a tak vaše kúrenie a klimatizácia nebudú musieť pracovať naplno, čo je v dnešnej dobe zvyšovania cien energií skvelým benefitom. Okenné rámy sú vyrobené z materiálov, ktoré poskytujú dodatočnú izoláciu pre optimálnu účinnosť.

 

Zvýšený komfort a UV ochrana

Tým, že zabránite prievanu vychádzajúcemu z vašich okien dosiahnete okrem úspory energií aj komfort vo vnútri domu. Iste mnohí poznáte ten pocit, keď sedíte v staršom dome pri okne a zrazu pocítite chlad. Závan z okien pri správnej inštalácii vôbec nepocítite, keďže majú oveľa lepšie tesnenie medzi rámami okien a domom. Nové okná VELUX tiež používajú dvojsklo alebo trojsklo s tenkou vrstvou argónového plynu medzi týmito sklami. Táto technológia znižuje prestup tepla oknami a blokuje časť slnečných lúčov, čím znižuje skleníkový efekt slnečného žiarenia cez vaše okná a zabezpečuje UV ochranu stien, podlahy, nábytku či dekorácií, ktoré by bez tejto ochrany poľahky vybledli, ak by cez okná prenikalo príliš veľa slnečného svetla. Staré okná takouto ochranou nedisponovali. Mnoho ľudí chce dom s množstvom okien, ktoré im poskytnú dostatok prirodzeného svetla v celej miestnosti a s novými oknami VELUX si môžete užívať príjemnú atmosféru po celý rok.

 

Pridajte hodnotu svojmu domovu

Výmenou starých okien môžete zvýšiť hodnotu svojho domova. Vymenené okná zvyšujú hodnotu vášho domu pri ďalšom predaji a zároveň zvyšujú príťažlivosť. Kupujúci si uvedomujú investičné náklady na inštaláciu nových okien a preto sa často zaujímajú o vek okien na dome. Úplne nové okná sú pre potenciálnych kupcov atraktívne, pretože vedia, že dlho nebudú musieť okná vymieňať. Aj keď svoj dom neplánujete v blízkej dobe predať, nové okná vám ponúknu výhody už teraz a potenciálnym kupcom ponúknu výhody v budúcnosti. 

 

Bezpečnosť

Aj z pohľadu bezpečnosti sú nové okná výhodne, keďže sú často vyrobené z tvrdeného skla alebo vrstveného skla a tým je menšia pravdepodobnosť, že sklo po rozbití bude mať ostré črepy, čím sa minimalizuje možnosť zranenia. Vďaka novým oknám sa budete vo svojej domácnosti cítiť bezpečnejšie, keďže tie majú aj nové bezpečnostné prvky, ako sú zámky a senzory, ktoré sťažujú násilné otvorenie a vlámanie. Oproti starým typom okien majú tiež oveľa lepšiu funkčnosť, keďže tie staré môžu byť pokrivené, čo často spôsobuje zle zatváranie okien.

 

Zníženie hluku

Dvojité a trojité sklá a vrstvy argónového plynu okrem toho, že chránia domácnosť pred tepelnými a energetickými stratami, poskytujú tiež výhody tlmenia zvuku. Mnoho ľudí je po výmene okien prekvapených aké ticho je vo vnútri domácnosti, čo je tiež významným benefitom pri výmene okien. Nie je počuť hluk z dopravy, okolitých stavieb, či hlučných susedov a to vám zvýši komfort bývania.

 

 

Jednoduchšia údržba

Údržba okien v nás evokuje množstvo práce, pri ktorom si mnohí len povzdychnú. No s novými VELUX oknami môžete byť bez obáv. Tie dnes už disponujú niekoľkými špeciálnymi funkciami, ktoré každému majiteľovi domu výrazne uľahčia čistenie a údržbu. Pri starších drevených rámoch bolo, resp. je nutné občas rámy renovovať, či už lakovaním alebo opakovaným morením. Kompozitné rámy, ktoré sa využívajú v súčasnosti si vyžadujú tak malú údržbu, že ich vlastne nazývame bezúdržbové. Niektoré sú dokonca vybavené žalúziami, roletami alebo markízami. Spoločnosť VELUX ponúka na svojich oknách vonkajšie, ale aj vnútorné tienenie.

 

Okná VELUX

Pri výrobe okien VELUX je už štandardom trojsklo, dokonca aj v základnej rade sú okná s izolačným trojsklom, ktoré zabraňuje tepelným stratám a účinne chráni pred hlukom zvonku. Samozrejmosťou je tvrdené vonkajšie sklo a špeciálna ochrana proti prievanu. Nielen pre alergikov skvelá informácia, že okná VELUX majú filter proti prachu a hmyzu. Vyrábajú sa v prevedení celodrevené a biele bezúdržbové so špeciálnym tesnením a systémom izolácie ThermoTechnologyTM.

 

Pusťte sa do výmeny okien, navštívte naše PILSTAV predajne, kde vám naši kvalifikovaní pracovníci poradia pri výbere okien. Verte, že výmenu si budete užívať niekoľko rokov, keďže nové okná sa oveľa jednoduchšie používajú. Ľahko sa otvárajú a zatvárajú. Sklopné krídla znamenajú, že môžete ľahko vyčistiť aj vonkajšiu stranu okien na poschodí a integrované rolety a žalúzie ešte viac uľahčia utieranie prachu a čistenie okien. Nové okná tiež zvýšia krásu domu a vylepšia celkový dizajn interiéru.

 

ZDROJE: https://homespireforlife.com/blog/unexpected-benefits-replacing-old-windows/

Aj keď sa okná často javia ako najstabilnejšie prvky domu, existuje veľa dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre ich výmenu.