Ytong Lambda YQ 500

 

Murovanie s Ytongom má niekoľko výhod oproti tradičnému murivu z tehál alebo blokov.

 

Výhody Ytongu

Celkovo murovanie s týmito tvárnicami môže byť efektívnym a ekologickým spôsobom na vytvorenie stabilných a energeticky úsporných stien pre vašu budovu. Ytong Lambda YQ 500 a k tomu hneď aj lepidlo nájdete aj v našom aktuálnom letáku. Spomenieme niektoré z výhod, prečo práve Ytong:

  • izolačné vlastnosti - je to materiál s vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami. Jeho štruktúra s uzavretými bunkami poskytuje vysokú tepelnú izoláciu, ktorá udržiava interiér budovy teplý v zime a chladný v lete. Budova s Ytongovými stenami je energeticky úspornejšia
  • ľahkosť a jednoduchosť pri práci - bloky sú relatívne ľahké a ľahko sa s nimi manipuluje, dajú sa ľahko rezať a prispôsobovať podľa potreby, čo znižuje počet chýb pri stavebných prácach
  • odolnosť voči ohňu - sú odolné voči ohňu, čo môže pomôcť ochrániť budovu pred požiarom
  • akustická izolácia – steny majú dobré akustické vlastnosti a dokážu efektívne redukovať hluk
  • ekologické výhody - je vyrobený z prírodných materiálov, ako je piesok, vápenec a cement, čo sú recyklovateľné materiály, takže ak by sa budova musela zbúrať, bloky by mohli byť opätovne použité.

 

 

Ytong šetrí čas a peniaze

Postaviť dom s Ytongom je jednoduché, presné a môže byť až o 40% rýchlejšie ako pri stavbe s inými druhmi muriva. Navyše je vhodný pre celé stavebné riešenie od pivnice až po strechu, čím sa eliminuje potreba pracovať s rôznymi materiálmi a zjednodušuje sa celý proces výstavby. Takúto výstavbu môžete realizovať aj vo dvojici a sledovať, ako váš dom postupne rastie pred Vašimi očami.

Tvárnice Ytong veľmi ľahko opracujete, keďže je to materiál, ktorý možno ľahko rezať na požadované tvary ručnou alebo elektrickou pásovou pílou. Preto nie je potrebné objednávať rôzne tvary, čo zjednodušuje logistiku stavby. Vďaka mimoriadne presnému rezu sa minimalizuje odpad a znižuje sa spotreba tvárnic, čím sa znižuje celková cena stavby.

Na murovanie vám stačí minimum malty, ktorú si s ľahkosťou nanesiete za pomoci murárskej lyžice . Ytong tvárnice sú presné a umožňujú rýchle a presné murivo. PDK (pero, drážka a úchopová kapsa) umožňuje nanášať maltu iba na vodorovné škáry, čo výrazne znižuje celkovú spotrebu malty na stavbe v porovnaní s tradičným murovaním. To zasa prináša úsporu času a peňazí súvisiacich s dopravou a prípravou malty.

S nízkou hmotnosťou materiálu sa jednoducho manipuluje pri jeho preprave na stavbu, ale aj počas celej výstavby. Ľahká opracovateľnosť materiálu je vďaka vlastnostiam pórobetónu.

Rýchle a presné zhotovenie drážok a šácht na rozvody technických inštalácií v pórobetónovom murive prináša významné ekonomické výhody. Presné steny s minimálnymi rovinnými odchýlkami šetria čas a peniaze pri finálnych povrchových úpravách stien, ako sú vnútorné a vonkajšie omietky, zatepľovacie systémy a obklady.

 

 

Malta za 1 cent a energetický certifikát na Lambdu YQ

Ytong vám poskytneme bezplatnú cenovú ponuku  vášho projektu, ktorá bude šitá na mieru, a ktorá zahŕňa presný výpis materiálu, takže vám nič nebude chýbať a náklady nebudú nekontrolovateľne rásť. Po prijatí vašej správy budete do 48 hodín kontaktovaní s čo najskoršou cenovou ponukou.

Ak nahradíte stenu so zateplením tvárnicou Lambda YQ 500, ušetríte si prácu a čas. A ak to stihnete v čase od 1.4. do 31.08.2023 získate navyše:

  • každé vrece lepiacej malty na váš dom, v množstve podľa vypracovanej cenovej ponuky Xella a to len za 0,01€
  • energetický certifikát budovy na rodinný dom za skvelé 1€

Jednovrstvové steny z týchto tvárnic bez zateplenia sú rýchle a energeticky veľmi úsporné. Ich hodnota je U = 0,15 W/m ²K. Požadovaná normová hodnota je U = 0,22 W/m ²K. Čím je hodnota nižšia, tým má stena lepšie tepelnoizolačné parametre. Navrhované riešenia spĺňajú podmienky na obvodové steny pre pasívne domy.

 

 

Ytong Lambda YQ 500

Tvárnice Ytong Lambda YQ majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a výhodou je, že majú rovnaké technické vlastnosti vo všetkých smeroch a umožňujú ľahké a rýchle murovanie bez odpadu. Tvárnice majú dvojité pero, drážku a úchopové kapsy (PDK), a murovanie prebieha na tenkom maltovom lôžku hrúbky 1-3 mm. Je dôležité zabezpečiť plnoplošné maltovanie celej ložnej škáry. Vytlačené zvyšky malty neroztierať, ale po uschnutí, v ten istý deň zoškrabnúť ostrou hranou murárskej lyžice. V prípade hladkých tvárnic sa murovacia malta nanáša aj na styčnú plochu, teda na zvislú stranu tvárnice.

 

Navštívte naše PIL-STAV stavebniny alebo www.pilstav.sk čo najskôr, aby ste nepremeškali akciu s Ytong Lambda YQ 500.

 

ZDROJE: www.xella.sk/sk_SK/

Murovanie s Ytongom má niekoľko výhod oproti tradičnému murivu z tehál alebo blokov.
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazenia webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac