Zateplenie povaly bungalovu fúkanou izoláciou ISOVER INSULFIT

Fúkaná izolácia označuje spôsob akým sa izoluje určitý priestor a v súčasnej dobe sa dostáva do popredia. Je hustá a hrudkovitá, jej konzistencia je podobná ako u páperového peria a môže sa zmestiť do úzkych častí povaly, ako sú steny alebo medzi drôty, krov a podobne.

 

Typy fúkanej izolácie podkrovia

Fúkaná izolácia sa delí na dva typy, podľa toho, z čoho sa vyrába, aký je prídavný materiál. Môže to byť celulóza, alebo sklo.

  • Celulóza je bežný materiál využívajúci rastlinné vlákna a recyklovaný papier, často ošetrený retardérom horenia a inhibítormi plesní. Je to jeden z najstarších typov izolácie, ktorý sa stále bežne používa, s históriou siahajúcou do čias, keď osadníci vypĺňali steny svojich domovov starými novinami a podobnými materiálmi, aby zabránili prievanu.
  • Fúkaná izolácia zo sklenených vlákien využíva supertenké sklenené vlákna na vytvorenie jemného, ​​flexibilného materiálu. Ak ste niekedy pracovali s izolačnými plsťami, je veľmi veľká šanca, že materiál, s ktorým ste pracovali, bolo sklolaminát. Avšak namiesto toho, aby bola vo forme prikrývky alebo plsti, sa fúkaná izolácia naseká na menšie kúsky, aby prešla hadicou na inštaláciu.Z čoho sa vyrába fúkaná izolácia ISOVER INSULFIT

Fúkaná izolácia ISOVER INSULFIT je vyrobená z recyklovaného skla, vďaka čomu je nehorľavá, povrch vlákien je hydrofobizovaný. Je tiež paropriepustná a spĺňa najprísnejšiu triedu sadania S1. V praxi má overenú dlhodobú životnosť, spoľahlivú funkčnosť a sadne vám len o 1- 2 cm. Okrem toho je odolná voči rastu plesní. ISOVER INSULFIT je cenovo výhodná izolácia a zabezpečí vám skvelú energetickú účinnosť spoločne s výrazne nižšími nákladmi za vykurovanie.

 

Postup pri aplikácií

Aplikovať fúkanú izoláciu nie je vôbec náročné. Na rozdiel od striekanej peny alebo vatovej izolácie je inštalácia hračkou. Jediné čo potrebujete je aplikačný stroj ISOVER ST 40, na ktorom si prietok vzduchu regulujete mechanicky. Pripravte si dostatočne dlhú hadicu, aby ste sa dostali aj do najvzdialenejšieho kúta podkrovia a balíky fúkanej izolácie ISOVER INSULFIT. 76 mm hadicu si nasaďte na stroj a zaistíte.

 

Pri manipulácií  izoláciou nezabúdajte používať ochranné prostriedky. Aj keď izolácia nie je toxická, dúchadlo vytvára veľa lietajúceho prachu a ak sa nebudete chrániť, môžete ochorieť alebo prinajmenšom trpieť silným kašľom. Okrem ochrany dýchacích ciest, pamätajte aj na oči a ruky, keďže dochádza k výfuku materiálu vysokou rýchlosťou z konca hadice.

Na zateplenie sa odporúča použiť minimálne 30 cm vrstvu, čo predstavuje spotrebu asi 50 balíkov na 100 m². Výlez do podkrovia musí byť pred zateplením dostatočne navýšený. Pripravte si meraciu ihlu, na ktorej si vyznačíte požadovanú hrúbku izolácie. Komprimované balíky ISOVER INSULFIT si narežte a postupne po dávkach vkladajte do aplikačného stroja, aby ste predišli upchatiu násypníka ako aj hadíc.


Fúkanú izoláciu rovnomerným fúkaním aplikujte na plochu. Pri aplikácií voľným fúkaním sa strojom rozvoľnia komprimované balíky izolácie z objemovej hmotnosti cca 150kg/m³ na aplikačnú objemovú hmotnosť cca 25kg/m³. Fúkanú izoláciu aplikujte na celú plochu. Pri menej prístupných miestach môžete použiť teleskopickú tyč. Výsledná vrstva fúkanej izolácie ISOVER INSULFIT vytvorí rovnomerné zateplenie stropu nepochôdzneho podkrovia, ktoré v zimnom období účinne bráni tepelným stratám a v letnom období chráni pred prehrievaním podkrovia.

 

Fúkané izolácie ISOVER INSULFIT sú dobrou voľbou aj na doplnenie už existujúcej izolácie podkrovia, takže bez ohľadu na to, či ste si práve postavili svoj nový domček, alebo už dlhšie bývate, v čase zvyšovania cien energií je tu priestor na fúkanú izoláciu ISOVER INSULFIT, ktorú nájdete aj v našich PIL-STAV predajniach, prípadne na našom e-shope www.pilstav.sk.

Fúkaná izolácia označuje spôsob akým sa izoluje určitý priestor a v súčasnej dobe sa dostáva do popredia. Je hustá a hrudkovitá, jej konzistencia je podobná ako u páperového peria a môže sa zmestiť do úzkych častí povaly, ako sú steny alebo medzi drôty, krov a podobne.